Sonuç Göstermeyen Toplu Taşımaya Binemeyecek!

0 103

Türkiye’de özellikle okulların açılmasıyla birlikte pek çok test dönemi başladı. Hem korona ile mücadele için hem de aşı testleri için insanlar artık bir şekilde kendilerini göstermeye başladı. Aşısızlar için PCR testi pek çok alanda zorunlu hale geliyor. Bu yüzden de herkes güncel testlerini olarak bir şekilde kendilerini ön plana çıkarmak zorunda kalacak.

Türkiye üzerinde koronavirüs salgınıyla mücadele etme konusunda sürekli farklı bir algı var. Mücadele konusunda yarından itibaren yeni bir dönem başlıyor. Eğitim döneminden tutun da siyasete varıncaya kadar pek çok alanda uygulanacak olan testler, herkesin kendini göstermesi ve sağlıklı olduğunu dile getirmesi için önemli bir aşama. Bu sayede insanlar kendilerini de korumuş olacaklar. Koronavirüs PCR testi göstermek ile ilgili merak edilen hemen hemen her şeyi bu yazımızda sizin için derliyoruz ve incelemeye başlıyoruz. Peki ama süreç nasıl işliyor? Gelin bu konuya yakından göz atalım!

PCR testi olmayan hiç bir yere giremeyecek!

Bu konu son dönemlerde çok tartışılmaya başlandı. PCR testi olmayanlar bir şekilde kamusal alanlarda ve diğer alanlarda aktif olarak yer alamayacak. Eğitim hayatından tutun da siyasete varıncaya kadar, hatta kültür sanat alanına girinceye kadar pek çok alanda yarından itibaren PCR testi ya da aşı gibi bir seçenek geliyor. Bu sayede işverenlerden tutun da özel kurumlara kadar her patron ya da yetkili, bireylerden pcr testi zorunlu hale getirebilecekler. Yani bir şekilde negatif sonuçlu pcr testi zorunlu hale getiriliyor.

Koronavirüs salgınıyla mücadele edilirken, pek çok tedbir ön plana çıkarılıyor ve hayata geçirilen uygulamalarda da yarından itibaren kişilerin kendilerini savunmaya başlaması gerekiyor. Bu yüzden de aşısızlar için PCR testi ön plana çıkarılıyor. Bizim önerimiz biraz daha farklı bir aşama ile insanların isteklerini ön plana çkarması durumu olacaktır.

Çalışma hayatı için PCR testi 

Çalışma hayatı için PCR testi uygulaması son dönemlerde çok daha gündeme gelmeye başladı. Beyaz yakalılar, banka çalışanı ve benzeri hemen hemen her kurum ve özel şirkette, 81 ilde dahil olmak üzere yeni bir genelge gönderildi. Bu konuda 6 EYLÜL itibariyle zorunlu PCR uygulaması hayata geçecek. Aşı olmayanlar haftada bir kere PCR testi için zorunlu test yapacak. Firmalar bu konuda çalışanları zorunlu tutabilecek.

Bakanlıkla ilgili olarak işverenlerin koronavirüs aşısı olmamış işçileri de bilinçlendirmek istemesi adına, işverenlerin bizzat bu konuyla ilgili bir çalışma yapması da isteniyor. Bu yüzden haftada bir kez PCR testi önemli bir unsur oluyor karşımıza çıkarak. Hemen hemen herkes için önleyici bir tedbir olan bu koronavirüs konusu için tek yapmanız gereken beklentileri de ön plana çıkarmak olacaktır.

Aşı olmayan işçiler için de bilgilendirme yapılacağı için sürekli bir test durumu söz konusu olacak.

Seyahat için pcr testi 

Zorunlu PCR testleri konusunda seyahat hayatı için de önemli bir çalışma yapılacağını söyleyebiliriz. Herkes için alt yapı hazırlayan bakanlık, bu süreçlerde de ilerleme kaydedecek gibi görünüyor. HES kodu ile yapılacak olan takipler sürekli güncelliğini koruyacak.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.