İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Acı Günü. Amcasını Kaybetti

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Acı Günü. Amcasını Kaybetti

0

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Acı Günü. Amcasını Kaybetti

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun amcası Hüseyin Soylu sabah saatlerin de kanser nedeni ile tedavi görmüş olduğu hastane de hayatını kaybetti. Cenazesi yarın öğle namazı ile beraber Gaziosmanpaşa Camii’de kalınacak ve Eyüp Sultan mezarlığına defnedilecek.

İçişleri bakanı Süleyman Soylu’nun amcası olan Hüseyin Soylu uzun bir süredir kanser hastalığı ile mücadele ediyordu. 75 yaşında olan Hüseyin Soylu bu sabah saatleri sıralarında tedavi görmüş olduğu hastanede hayatını kaybettiği bildirildi. Hüseyin Soylu’nun cenazesi ise yarın öğle vaktinde Gaziosmanpaşa Merkez Camisi’nde kılınacak olup, daha sonra cenaze namazının ardından ise Eyüp Sultan mezarlığında defnedileceği açıklandı.

Süleyman Soylu Kimdir ? Siyasete Nasıl Giriş Yaptı ?

Aslen Trabzonlu olan Süleyman Soylu, 29 Kasım 1969 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Öğrenim hayatına İstanbul’da başladı, ilk ve ortaöğretim yıllarını Gaziosmanpaşa’da tamamladıktan sonra liseyi Plevne Lisesinde bitirdi. Üniversite yıllarını, İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde geçirdi.

İş hayatına 1990 yılında İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nın aracı kurumlarında çalışarak başladı. 1995 yılında kendi şirketini kurdu.

Siyasete DYP’nin gençlik kollarında başladı.

Süleyman Soylu, siyasete 1987 yılında doğru yol partisinin gençlik kollarına girerek başladı, 1999 yılında Doğru Yol Partisi İl Başkanlığı görevine geldi. 2002 genel seçimleri öncesi milletvekili adayı oldu. Süleyman Soylu bu dönemlerde Doğru Yol Partisi Genel Başkanı Tansu Çiller’in gözdeleri arasındaydı.

2007 yılında Demokrat Parti’nin seçimlerde barajın altında kalması sebebiyle Başkanlığa Süleyman Soylu seçildi. 2008 yılında yapılan Demokrat Parti 9. Olağan Kongresi’nde tekrardan başkan seçildi. 2009 seçimleri öncesinde 5,4 oy oranını geçmeyi hedefleyen Soylu, geçemezsek çekilirim dedi. Seçimler açıklandığında yüzde 4 oy alan soylu dediğini yaparak başkanlıktan çekildi.

12 Eylül Referandumunda Hüsamettin Cindoruk’un Genel Başkan olduğu dönemde Soylu partiden ihraç edildi. Sonrasında Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın davetiyle AKP’ye katıldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku