Survivor İlayda Şeker şoke edecek açıklamalar yaptı!

0 752

TV 8 ekranlarında yayınlanan Acun Ilıcalı’nın yapımcılığını ve sunuculuğunu üstlendiği ‘Survivor 2021 Gönüllüler Ünlüler’ isimli yarışmadan en son elenen kişi İlayda Şeker oldu. Gönüllüler ve ünlüler olmak üzere iki takımda da yarışan Survivor İlayda Şeker, adaya veda ettikten sonra kendisi hakkında en çok merak edilen soruları cevapladı.

Survivor İlayda Şeker

Acun Ilıcalı’nın sunuculuğunu ve yapımcılığını yaptığı TV 8 ekranlarının sevilen yarışmasında ‘Survivor 2021 yılının ilk zamanlarında, takımdaki kişilerin oy birliği ile gönüllüler grubundan ünlüler gurubuna geçen Survivor İlayda Şeker, adada yaşadıklarını, dedesine olan hasretini ve takım arkadaşları ile girdiği münakaşalardan bahsederken, Survivor da ki tuttuğu kişileri de söyledi.

İlayda Şeker Survivor yarışmasında en çok zorlandığı an neydi?

Bir buçuk ay boyunca hiçbir market ödülünü kazanamamıştık ve çok açlık çektik. Yağmurdan dolayı çok ıslandık ve o şekilde uyuduk, ayakkabılarımız hiç bir zaman kurumadı hep ıslaktı. O bir buçuk ay bizi zorladı.

Adadan ayrıldıktan sonra takımda değişiklik olur mu?

Çok güçlü bir takım, harika yarışmacılar var takımda. Bu eleme olduktan sonra takımın daha da güçleneceğini düşünüyorum.

Senden önce elenmesi gerektiğini düşündüğün, bunu senden önce hak eden birinin olduğunu düşünüyor musunuz?

Bence herkes adadan gitmeyi hak ediyor. Ada da yaşamak oldukça zor bir şey. Bence adada kalan herkes adadan ayrılmayı hak ediyor.

Survivor İlayda Şeker  yarışmada tuttuğun isim var mı? Kimi destekliyorsun?

Adada desteklediğim bir kişi yok, birden fazla isim var. Duruşuyla, yaptıklarıyla, konuşma tarzıyla, sergilediği performansıyla Sergen. Ondan sonra İsmail Balaban var. Cidden İsmail de fazlasıyla hak ediyor, harika bir yarışmacı. Batuhan, Poyraz. Kızlardan desteklediğim Melis, Aleyna, Merve, diğer Aleyna, Ayşe. Bence adada olan bütün herkes gerçekten desteği ve birinciliği hak ediyor. Bu isimlerin hepsi benim favorim ve her zaman hepsini destekliyorum.

Adada yaşam sürmek nasıl bir şey?

Bir yandan çok kolay bir yandan aşırı zor. Bu yarışma insana dönüm noktası yaşatıyor. Günler çok zor geçiyor. Bazen de öyle zamanlar oluyor ki zaman su gibi hızla akıp gidiyor.

Takım arkadaşlarının oyları ile ünlüler takımına geçmen sana bir şey kattı mı?

Survivor İlayda Şeker ; Gönüllüler takımındaki arkadaşlarıma asla kızıp sinirleniyorum. Sporcu bir kişi olmadığımı hepsi çok iyi biliyordu. Onlara kırılmıştım ama o da çok üzüm sürmedi. Sadece 5 dakika falandı. Kızgınlık sebebim şuydu: Keşke sergilediğim performansa bakıp ona göre değerlendirme yapıp beni diğer takıma gönderselerdi. Oyun başlamadan herkes benim adımı söyledi. Takımdaki herkes “ Keşke İlayda ‘yı diğer takıma göndermeseydik” dedi. Sıkıntı değil kader diyebilirim.

Açlık çektiğin ve dedene hasret kaldığın için çok ağladığın üzüldüğün anlar oldu. Bunlardan hangisi seni daha çok zorladı?

Aç kaldığımda kendimi uyumaya veriyordum. Dedeme olan hasretim hiç bitmiyordu. Çünkü dedemle beraber çok zaman geçiriyorduk. Yaşından dolayı hiçbir zaman aklımdan çıkmıyordu. ‘ Şuan ne yapıyor, durumu nasıl, sağlığı iyi mi?’ gibi sorular aklımdan çıkmıyordu.

SMS birinciliği yaşadığında Batuhan inanmadı. Batuhan senin bu birinciliği hak etmediğini mi düşünüyordu?

Takım arkadaşlarımdan hiç kimse Batuhan için olumlu şeyler söylemedi. En son nasıl biri olduğunu Melis gördü. Onun fikri. Herkes kalbi nasılsa öyle yaşıyor. Ona da yarışma hayatında daima başarı diliyorum. Her zaman mutlu  ve başarılı olmasını istiyorum

Kulis yapıp Batuhan kendisini yazdıracağını söylemişti. Peki, takım arkadaşlarınla konuşup Batuhan ‘ın yazılmasını hiç konuştun mu?

Survivor İlayda Şeker ; Yarışma başladığı zamanlarda çok samimi arkadaştık. Devamlı yanlış anlaşılmalardan ve duygu değişimlerinden dolayı Batuhan ile arama mesafe koydum. Ama asla kimseye ‘Batuhan ‘ı yazın’ diye bir şey söylemedim. Yarışma arkadaşlarımı daima performansına veya yaşama şekline göre değerlendirip yazdım. Aramızdaki problemi ben hallettiğimizi sanıyordum ama hala bu şekilde düşünüyor ise bu onun sorunu.

Batuhan ile arana mesafe koyma sebebin Batuhan’ ın davranışlarının takımı olumsuz etkilemesi miydi?

Tartışırken ona yanlış bir kelime sarf ettim. ‘Delikanlı’ kelimesini onun kişiliğine, demediğimi söyledim. ‘ Cesur bir şekilde’ demeyi istemiştim. ‘ Normalde harika bir yarışmacısın, kalkıp istediğini seçebilirsin’ demeyi istemiştim.

Çağrı Murat Ceylan ‘a saygısızlık yaptığında ona davranışında samimi olmadığını söylemiştin. Neden böyle bir şey söyledin?

Survivor İlayda Şeker ; Defalarca birçok kişi ile münakaşaya girdim. Üstüne birde böyle bir olay yaşanınca samimi olmadığını söylemiştim. Ama son günlerde çok samimi bir dost olduk. Hatta elendiğinde çok üzülmüştüm. O düşüncem o zamanlardaydı ama şimdi o düşüncemin arkasında değilim

Oyunun birinde ‘Survivor artık benim için son bulmuştur’ demiştin. Niçin böyle bir şey söyledin?

Bu kelimeyi sarf ettiğimde ödül oyununda rakip takımla yalnızdım. Kuvvetin lazım olduğu oyunlarda onlar hep benden bir adım öndelerdi ve parkuru hep benden önce tamamlayıp atışa geçiyorlardı. Bu durumu kendime hiç bir zaman yediremedim. Kolumda kuvvet olmadığı için bu kelimeyi sarf ettim. Pişman oldum mu? Evet çok pişman oldum. Bana destek çıkan herkesten af diliyorum. Bize destek olan herkese şunları söylemek istiyorum: hayat daima bir şeyleri sevince güzel, herkesten helallik istiyorum.

 

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.