TEMA Vakfı Cengiz Holding’in yapacağı bağışı İstemedi

TEMA Vakfı Cengiz Holding’in yapacağı bağışı istemedi

0

TEMA Vakfı Cengiz Holding’in yapacağı bağışı istemedi

Son zamanlarda meydana gelen orman yangınları sebebiyle başlatılmış olan fidan kampanyası kapsamında, TEMA’nın birkaç şirketlerin bağışlarını istemediği ve bu şirketler içerisinde de Cengiz Holding’in de yer aldığı öğrenildi.

Daha sonrasında ise Cengiz Holding’in bu konuyla alakalı olarak yapmış olduğu açıklamada ise “TEMA’nın bizim yapmış olduğumuz bağışlar ile alakalı yaptığı açıklamayı kamuoyunun vicdanına bırakıyoruz şeklinde” konuştu.
Türkiye’de son zamanlarda meydana gelen pek çok orman yangınlarının ülkemiz genelinde etkili olması ile beraber TEMA Vakfı harekete geçti ve fidan bağışı kampanyası başlattı. TEMA’nın geçen haftalarda başlatmış olduğu bu kampanya doğrultusunda ise pek çok sayıda vatandaş duyarsız kalmayarak bağışlarda bulundu.

Bireysel olarak yapılmış olan bağışların yanı sıra kurumsal alanlarda da bağışlar yapıldı fakat TEMA bünyesinde bazı şirketlerin yapmış olduğu bağışlar ise geri çevrildi.
Bu şirketlerin içerisinde pek çok sayıda kamu ihalesi alan ve çevreye çok fazla zarar vermesi sebebiyle eleştirilen Cengiz Holding’in de yer aldığı öğrenildi. TEMA’nın bu bağışı kabul etmeyip iade ettiği tutar ise 500 bin TL oldu. Bu konu hakkında gelen sorulara yanıt veren TEMA, bağış kabul edilirken şirketlerin doğaya yapmış olduğu yan etkilerinde dikkate alındığının açıklamasını yaptı.

Cengiz Holding ise bu noktada çok sık bir şekilde çevre örgütlerinin de tepkisini alan bir şirket. AK Parti ile yakın ilişkileri olması sebebiyle dünyanın da en çok kamu ihalesi alan inşaat şirketleri içerisinde yerini almış olan Cengiz İnşaat son zamanlarda ikizderedeki İşkencidere Vadisi’nde yamak talep ettiği Taşocağı ile de gündeme oturmuştu. İkizdereliler ise bu süreç boyunca Cengiz Holding’in çalışmalarına sürekli direniş göstermişti.

Cengiz Holding’den açıklama

Cengiz Holding ise, TEMA’ya yapmış olduğu bağışın reddedilmesi ile alakalı Bir açıklamada bulundu.

“ Son zamanlarda meydana gelen orman yangın sebebiyle bizimde içimiz yanıyor” şeklinde yapılmış olan açıklamada TEMA’nın bağış konusu ile alakalı yaptığı açıklama ise kamuoyunun inisiyatifine bırakılmış oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku