Termal Kameralı Kaya Gibi Telefon: CAT S60

0

Amerika merkezli iş makineleri, giyim ve teknoloji firması CAT, üretmiş olduğu ürünler ile alanında her zaman öne çıkmayı başarıyor.

CAT S60

CAT S60

2016 yılında teknoloji işine giriş yapmaya karar veren şirket, akıllı telefon üretiminde çağ atlayarak hiçbir telefonda olmayan özelikleri S60 isimli modelinde tanıttı. Doğanın zorlu koşullarına meydan okuyan akıllı telefon diğer ürünlere kıyasla çok daha güçlü konumda.

Ürünün öne çıkan en önemli özelliği ise kamerasının termal özelliğe sahip olması. Dünya üzerinde bu özelliğe sahip olan tek telefon olan CAT S60, FLIR firması ile iş birliği yaparak 15-30 metre aralığındaki mesafeden termal tarama yapabilme özelliği ortaya koydu. Doğanın zorlu koşullarına meydan okuyan bu cihaz 640×480 piksel çözünürlüğünde video çekimi yapabiliyor.

Suya düşmeye ve su düğmesine oldukça dayanıklı olan bu cihaz 5 metre derinliğe kadar 1 saat boyunca suyun altında kalabiliyor.

Uluslararası sertifika alan telefon, yapısı sayesinde çeşitli düşme ve çarpmalara karşı dayanıklı olduğunu kanıtlıyor.

4,7 inç büyüklüğünde ekrana sahip olan CAT S60, snapdragon 617 işlemciye, 3 GB RAM ve 32 GB depolama alanına sahip. 13 megapiksel arka kamera, 5 megapiksel ön kamerası bulunan telefon, 3800 mAh bataryaya sahip.

Özellikleri bakımından biraz alt seviyede kalan telefonun üretilme amacının günlük kullanım için olamadığını hatırlatalım. Nitekim, CAT S60’ın üretilme amacı zorlu koşullarda yaşayan veya çalışan kişiler için üretilmiştir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku