Trabzon’da Rekor Trafik Cezası! Görenler Tekrar Tekrar Bakmak Zorunda Kaldı

0

Trabzon’da Rekor Trafik Cezası! Geçtiğimiz günlerde Trabzon adını rekor kıran trafik cezalarına itirazları ile gündeme gelmeyi başardı. Bölgede fahri trafik müfettişi olarak göreve devam eden B. T. isimli trafik memuru akıl almaz bir olayla konuşuluyor.

Trabzon'da Rekor Trafik Cezası

Birçok araç sürücüsünün görev yapmakta olduğu yolun önünde şerit ihlali yaptığı dikkatini çekmesi üzerine şaşırtıcı bir şekilde harekete geçti. Ters ve düz istikametlerde yoluna devam eden sürücüleri gözlemleyerek 50 gün boyunca ardı ardına şerit ihtali gerekçesi ile cezaları yazmaya başladı.

Trabzon’da Rekor Trafik Cezası; Trabzon’da Toplamda 1.633 Sürücü Cezalara İtiraz Etti

Trabzon’da Rekor Trafik Cezası; Trabzon da görev yapan B.T. adlı fahri trafik müfettişi görev yapmakta olduğu yolun karşı şeridine geçerek Akçaabat istikametinden Haçkalı Baba Hastanesi istikametine giden yolun kavşağından yolun sağ tarafında geçerek aracını park etti. Aynı zamanda Düzköy istikametine dönmekte olan araçlara ve Trabzon istikametine devam etmekte olan araçların birçoğuna şerit ihlali gerekçesi ile ceza yağdırmaya başladı.

Toplamda 50 gün boyunca aralıksız olarak ceza yazmaya başlayan fahri  trafik müfettişi toplamda 1.663 sürücüye ceza yazdı. Ardı ardına gelen ceza itirazlarının artması üzerine yetkili makamlarca cezaların  kimin yazdığı konusunda araştırmalar yapıldı. Sonuç olarak  2021 yılının Ocak ayı itibari ile fahri trafik müfettişi olarak görev yapmakta olan B.T adlı trafik müfettişinin yazdığı ortaya çıktı.

B.T. Adlı Fahri Trafik Müfettişi Görevinden Alındı

Trabzon da bir süredir trafik memuru olarak görev yapmakta olan B.T. isimli trafik polisi geçtiğimiz Ocak ayı itibari ile fahri trafik müfettişi konumuna gelmeye hak kazanmıştı. Yaklaşık olarak 50 gün boyunca hiç aralıksız 1.633 sürücüye 1.339 TL lik cezayı şerit ihlali gerekçesi ile yazarak soruşturma açılmasına sebep oldu. Soruşturma sonucunda fahri trafik müfettişi B.T görevinden alınmak zorunda kalındı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku