TRT Dijitalin Yeni Dizisi “Akif”

TRT Dijitalin Yeni Dizisi “Akif”

0 84

TRT Dijitalin Yeni Dizisi “Akif”; Son yıllarda, diziler ve filmler genel olarak dijital platformlarda yayınlanmaya başladı. Bunun için çalışmalara başlayan TRT ise “Mevlana” isimli dizisi ile dijital platformunda yayınlayacağı ilk diziyi bizlere duyurmuştu. Şimdi ise “Akif” isimli dizide bu dijital platformda yayınlanacak ikinci dizi olacak. Henüz yolun başında olan TRT dijital için şimdiden iki dizi projesi heyecan verici bir durum. Peki ya TRT dijitalin “Akif” isimli dizisinin konusu ne olacak? Kadrosunda kimler yer alıyor?

 

TRT Dijitalin Yeni Dizisi “Akif” Dizisi Konusu

Türk İstiklal Marşı’nın yazarı olarak tanıdığımız Mehmet Akif Ersoy’un hayatını konu alacak olan Akif dizisi, şimdiden insanları bir beklenti içine düşürmüş durumda. Herkesin aklında  ‘O zamanki atmosferi gerçekten bizlere yansıta bilecekler mi acaba?’ tarzı sorular dolaşmaya başladı bile.

Eylül ayında çekimlerine başlanılacağı düşünülen dizi, Muğla ve İstanbul’da çekilecek. 13 bölümden oluşacak olan dizinin her bölümü 40 dakika olarak belirlendi. Aynı zamanda dizinin oyuncu kadrosu da yavaş yavaş belli olmaya başladı bile. Dizinin başrol oyuncu ve Mehmet Akif Ersoy’u canlandıracak olan kişi Fikret Kuşkan olarak açıklanırken, eşi İsmet hanımı ise Özge Borak canlandıracak. Aynı zamanda dizinin ekibinde Ertan Saban’da yer alıyor. Dizinin yönetmeni ve senaristleri ise henüz açıklanmadı.

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.