TRT Yeni Dizi Alparslan: Büyük Selçuklu İçin Gün Sayıyor, Hazırlıklarda Son Safha!

0 34

Son yıllarda ekranlarda tarih seli estiren TRT, yine çok iddialı bir tarihi dizi ile izleyici ile buluşmaya hazırlanıyor. Geçen sene final yapan, başrollerinde Buğra Gülsoy, Ekin Koç, Leyla Lydia Tuğutlu, Hatice Şendil, Mehmet Özgür, Gürkan Uygun gibi başarılı isimlerin olduğu Uyanış Büyük Selçukludan sonra yeni yapım Alparslan: Büyük Selçuklu, devam niteliğinde bir dizi olarak başlayacak. Uyanış Büyük Selçuklu dizisinin seyircisini heyecanlandıran yeni dizide hazırlıklar tamamlandı.

 

 

 

Çekimler Başladı!

Dün itibari ile çekimlerine başlanan dizinin oyuncuları çok uzun zamandır dizi için hazırlanıyordu. Başrollerde yer alacak isimler olan Fahriye Evcen ve Barış Arduç, uzun zamandır dizinin çekimlerine hazır olmak için at binme ve kılıç kullanma eğitimleri alıyorlardı. Uzun eğitim sürecinden sonra nihayet oyuncular dizi için hazır hale geldi ve çekimler başladı.

 

Müjdeyi Verdi

Dizinin yapımcı şirketi Akli Film’in yöneticisi Emre Konuk, yaptığı paylaşımın altına yazdığı şu sözlerle bekleyenlere müjdeyi verdi:

“Alparslan: Büyük Selçuklu dizimizin çekimlerine bugün itibariyle başladık. Bekleyin, geliyoruz!”

3 Sezon Ekranlarda Olacak

Oyuncu kadrosu ve Uyanış Büyük Selçuklu dizisinin devamı niteliğinde olması ile bekleyenleri meraka boğan dizinin yönetmen koltuğunda Çağatay Tosun oturuyor. Projeye göre üç sezon devam etmesi beklenen dizide yer alan diğer oyuncuların performansları da başroller Fahriye Evcen ve Barış Arduç kadar merak uyandırıyor.

Romen Diyojen’i Canlandıracak!

Dizi için anlaşılan isimlerden biri de son yıllarda yer aldığı Küçük Ağa dizisi ile ekranlarda ilgi odağı olan Sarp Leventoğlu. Ünlü ve yakışıklı oyuncu yapımda Alparslan’ın baş düşmanı Romen Diyojen karakterini canlandırmaya hazırlanıyor. Diğer isimlerden bazıları ise Barış Bağcı, Erdinç Gülener, Korel Cezayirli ve Gizem Karaca.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.