Tüm Ailelere Devletten Destek! Müjde Bakandan Geldi!

0

Ailelere Devletten Destek ; Aile ve sosyal hizmetler bakanı olan sayın Derya Yanık şu açıklamaları yaptı: “İhtiyaç sahibi ev halkına 2.2 milyar TL yardım paketi verdik” haberin ayrıntıları aşağıda ki yazıda belirtilmiştir.

Ailelere Devletten Destek

Aile ile Sosyal Hizmetler Bakanı sayın Derya Yanık, Tamamen Kapanma Sosyal destek Programı olan durumda  2 milyonun üstünde ihtiyaç sahibi ev halkına yaklaşık 2,2 milyar TL  yardım paketlerini  verdiklerini ifade etti.

Sayın Derya Yanık  yapmış olduğu yazılı açıklamada, Ramazan Bayramından önce yapılan  ihtiyaç sahiplerini yalnız bırakmadıklarını ifade etti. Yardımları ve destekleri hızlı ile etkin bir durumda hak sahiplerine verdiklerini vurgulayan sayın Derya Yanık, “Tamamen kapanma Sosyal destek Programı durumunda 2 milyonun üstünde ihtiyaç sahibi ev halkına, 1100 TL tutarında, yaklaşık olarak 2,2 milyar TL yardım yaptık ifadelerini kullandı. Aynı zamanda 2022 Sayılı Kanun kapsamındaki yaşlı ile  engelli aylıkları bu zamanda  hak sahiplerine teslim edildi. Bu durumda ise 1,4 milyon insanlarımıza 1 milyar TL’nin üzerinde ödeme yaptık.” İfadelerini kullandı. Şeklinde konuştu.

Ailelere Devletten Destek

Ödemelerinin ise ihtiyaç sahibi ev halkına banka hesapları ile PTT Kartlarına yatırıldığını açıklayan sayın Derya  Yanık, e-Devlet başvurularında banka hesabı olamayan yada PTT Kart kullanmayan ihtiyaç sahibi kişilere ise ödemelerin Vefa Destek Grupları kapsamında  Konutlarına ulaştırıldığını vurguladı.

Ailelere Devletten Destek ;Sayın Derya Yanık, Tamamen Kapanma Sosyal destek Programı ödemelerinin salgın sebebi ile dönemsel ihtiyaç sahibi olduğu değerlendirilen ev halklarına, herhangi bir başvuru gerekmeden yapıldığını ifade etti.

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku