Türkiye’deki Biontech Aşısı Farklı !

Türkiye'deki Biontech Aşısı Farklı !

0 137

Türkiye’deki Biontech Aşısı Farklı !

Bir YouTube kanalının canlı yayınına katılan Abdurrahman Dilipak, fazlasıyla önerilen Biontech aşısıyla ilgili çok çarpıcı açıklamalarda bulundu.

İngiltere Ulaştırma Bakanı olan Grant Shapps, Twitter hesabı üzerinden, Türkiye’nin seyahat sonrası zorunlu otel karantinası gerektiren kırmızı listeden tamamen çıkarıldığını açıklamıştı.

Ayrıca da Türkiye, Maldivler ve Pakistan’ın da içinde bulunduğu toplam 7 tane ülke kırmızı, sarı ve yeşil olarak kategorilendirildiği bir listede 7 Mayıs’tan bu yana tamamiyle kırmızı listedeydi.

Türkiye’de Yapılan Biontech Aşısı Farklı Mı ?

İngiltere’nin Türkiye’yi tamamen kırmızı listeden çıkaran, “Her iki doz aşısını (BK, ABD, Avrupa Birliği ve EFTA) üyesi olan ülkelerde yaptıran ve bunu belgeleyenlere tam pozitif ayrımcılık yaparken, Türkiye’yi Avrupa Birliği’nden farklı kategorize etmesi büyük şüphe uyandırdı.

Türkiye’de şu anda yaptırılan Biontech aşısının Avrupa Birliği ve EFTA üyesi ülkelere uygulanan aşıdan farklı mı olduğu, geçerli olup olmadığı sorgulandı.

“Türkiye’ye Vurulan Biontech Aşısı Farklı”

Herkesin bildiği üzere, Türkiye’de vatandaşlara imzalatılan onay formunda, aşının yan etkilerinin hiç bilinmediği, koruyuculuğu konusunda da hiçbir bilimsel bir veri olmadığı belirtilerek, tüm sorumluluk aşı olana yüklenmişti.

YouTube’da Murat Bayar’ın Panorama Programına katılan ve aşı karşıtlığı ile tanınan ünlü Gazeteci Abdurrahman Dilipak, “Türkiye’ye vurulan Biontech farklı mıydı?” sorusuna “Maalesef Türkiye’ye vurulan bu aşı, İsrail’e vurulandan tamamen farklıdır” şeklinde bir yanıt verdi.

Abdurrahman Dilipak, küresel gücün Türkiye’ye sıkıştırarak aşıyla ilgili her istediğini yaptırdığını da iddia etti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.