Üç Kuruş Dizisinden Sedat Peker Göndermesi!

Üç Kuruş Dizisinden Sedat Peker

0

Üç Kuruş Dizisinden Sedat Peker göndermesi; Çukur dizisinin tamamlanmasının arkasından merakla beklenen çukur dizisi de oldukça heyecanlı bir şekilde başladı. Dizinin birçok sahnesi beğeni kazandı. Dizinin sadece kurgu olarak değil aynı zamanda güncel olaylara da ışık tutacak olması bir nevi Kurtlar Vadisi havasında dizinin yayınlanacağını gösterdi. Güncel olarak konuşulmakta olan ve neredeyse her gün benlerce haber yapılan Sedat Peker ile ilgili de bir gönderme yapıldığı kısa süre içerisinde anlaşıldı.

Üç Kuruş Dizisinden Sedat Peker

Üç Kuruş Dizisinden Sedat Peker

Dizi daha ilk bölümünden oldukça büyük bir beğeni kazandı ve izlenme rekorları kırmaya başladı. Dizinin ikinci bölümünün de yayınlanmasına rağmen en çok dizide geçen bir sahnede Sedat Peker göndermesi konuşuldu. Dizi bilindiği üzere mafya ile polis arasındaki çatışma üzerine kurulmuş bir dizi olarak biliniyor. Sahnelerin birinde öyle bir mesaj verildi ki ilk etapta diziyi izleyenler mesajı anlayamadı. Konunun bir anda sosyal medyada yayılmasından sonra Sedat Peker ile ilgili gönderme olduğu ortaya çıktı.

 

Sahnede Neler Oldu

Dizinin ilk bölümünde kumarhane baskını sahnesi bulunuyor. Burada Kartal karakteri bilindiği üzere mafya ağının başını canlandırmaktadır. Üç Kuruş Dizisinden Sedat Peker göndermesi; Kendisine polis tarafından baskın yapılır ve göz altına alınır. Göz altı aşamasındayken dışarı çıkarıldığında dışarıdan bir vatandaşın Kartal karakterine “geçmiş olsun Kartal abi” demesi üzerine polis bu kişiye ”Abi diye diye ülkeyi mafyaya teslim ettiniz” demesi güncel olarak Sedat Peker olayını akıllara getirmiş bulunuyor. Burada insanların mafyayı gözlerinde büyütmesi ve neticesinde devletin bu yapıların peşinde olduğu mesajı veriliyor.

Sosyal Medyada Konuşuldu

Sahnedeki bu konuşmanın arkasından birçok kişi sosyal medya hesaplarından dizinin güncel konulara ufaktan göndermeler yaptığı ve bu durumun diziyi sürekli olarak güncel tutacağı belirtildi. İzleyicilerin dizi de en fazla beğendiği sahneler de bu sahneler olduğu da ayrıca konuşuldu. İzleyicilerden bir kısmı dizinin güncel konulara girmesinin uygun olmadığını da ayrıca düşünüyor. Üç Kuruş Dizisinden Sedat Peker göndermesi; Zaman içerisinde benzer sahneler ile birlikte ne şekilde bir izleyici yorumu olacağını da ayrıca hepimiz göreceğiz. Dizi olumlu ve olumsuz yorumlarıyla uzun süre gündemde kalacak gibi duruyor.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku