Ucuz Kredi Kullanma Formülü Uzman Tarafından Açıklandı! 2021

Ucuz Kredi Kullanma Formülü Uzman Tarafından Açıklandı! 2021

0 149

Ucuz Kredi Kullanma Formülü Uzman Tarafından Açıklandı! 2021

Banka hesabı olan ve kredi kullanmak isteyen herkesi kapsamaktadır. Günümüzde birçok vatandaş ihtiyaçlarını Kredi veya Kredi kartlarıyla karşılamaya çalışıyor. Kişilerin kredi veya kredi kartı fatura gibi ödemelerini düzenli yapması halinde kredi notunda da yükselişler meydana geliyor. Ancak Kredi kullanırken dikkat edilmesi gereken bazı durumlar söz konusudur.

Özellikle kredi maliyetlerinde son dönemde faizlere bağlı olarak yükselmeler gerçekleşiyor. Ancak kredi de tek maliyet faizden oluşuyor. Taksit olarak karşımıza çıkan tutarın ise görünmeyen masraf kısmı bulunmaktadır.

Kredi’de vade sonu net tutar çok önemlidir. Çoğu kişi pandemi sürecinde etkisi ile birlikte ekonomik sıkıntıları sebebiyle bulundukları durumu kurtarmak adına kredi çekmek istiyorlar. Kredi kullanırken kredinin maliyetinde bakılmadan her şartta kabul ediliyor. Kredi kullanırken faiz hesabı da yanlış yapılmaktadır. Kişinin çıplak aylığı göz önünde bulundurularak aylık üzerinden maliyet hesaplaması yapılmaz. Ayrıca Kredi kapsamında bakılması gereken yer ise vade sonu toplam geri ödemeleridir. 20 bin lira kredi kullanmak isteyen kişi için 20.000 lirada, 5464 lira ek ödeme gerçekleşmektedir.

Ucuz Kredi Almak İsteyenler Sıraya Girdi!

20.000 TL tutarında kredi kullanan bir kişi 24 ay vadede yüzde 1.60 faiz oranıyla kredi tahsis ücreti 105 lira, hayat sigortası 211 lira toplam, faiz ödemesi ise 4.290 lira, aylık taksit ise 1047 lira, toplamda bankaya ödenecek tutar 25 bin 464 TL olacaktır. Ayrıca faizlere dikkatli bakmadığınız durumda kredi de faizin görünen yüzü bulunmaktadır.

Bankadan aylık yüzde 1.60 faiz oranıyla 24 ay vade de 20.000 TL’lik ihtiyaç kredisi çekecek olan kişi için kredinin yıllık maliyeti yüzde 19,2 olur. Aylık yüzdesi ise yüzde 1.60, kredi veren bankaların internet sitesi üzerinden baktığımız zaman ise kredinin maliyeti yüzde 26.32’ye çıktığı da görülmektedir.

Çünkü krediye faiz dışında en fazla 4 farklı kalemde eklenir. Düşük oranlar bazen kredi kullanacak kişileri yanıltır. Bankalar farklı zamanlarda faiz indirimi yaparak kampanya düzenlerler. Faiz oranlarının düşük olması toplam maliyeti de azalacağı anlamına geldiği düşünülürken asla böyle bir anlama gelmez. Bu bir pazarlama yöntemidir. Yani yapılan indirimler gerçek indirim olmaz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.