Ünlü oyuncu Erol Demiröz hayata gözlerini yumdu

0

 

Mahsun Kırmızıgül’ün senaryolarını yazıp yönettiği, Mucize ve Güneşi Gördüm filmlerinin oyuncu kadrosunda yer alan usta oyuncu Erol Demiröz’ün (81) vefat etti.

Sosyal medya hesabı üzerinden Mahsum Kırmızıgül yaptığı bir paylaşımla, oyuncu Erol Demiröz’ün yaşamını yitirdiğini duyurdu.

Mahsum Kırımızıgül yaptığı paylaşımda, “Tiyatro ve sinema dünyasının en büyük ustalarından olan Erol Demiröz babamız hayatını kaybetti. Benim için çok değerli olan bir ustayı, babayı, abiyi, hemşerimi kaybettik. Ah Erol baba ah. Fikirlerin, duruşun, insanlığın, asaletin bize çok şey kattı. Bendeki yerin, değerin çok farklıydı. Seni asla unutmayacağız” dedi.

Oyuncular Sendikası ’da Başsağlığı Mesajı Yayınladı

Oyuncular Sendikası tarafından yapılan açıklamada; “Meslektaşımız olan usta oyuncu Erol Demiröz yaşamını yitirdi. Hepimiz çok üzgünüz. Başta ailesi olmak üzere bütün sevenlerine sabır dileriz. Başımız sağ olsun” ifadelerini kullanıldı.

Erol Demiröz

Emir Demiröz sinema ve tiyatro oyuncusudur. Oyuncu 29 Mayıs 1940’da Diyarbakır’da dünyaya gelmiş. 1952’de ilkokul, ortaokul ve 1958 senesinde de liseyi Ziya Gökalp okullarında tamamlamış. Üniversiteyi de Gazi Üniversitesi İdari ce İktisadi Bilimler Fakültesi’nde tamamlamış. Vatani görevini de kısa süreli olarak İzmir Gazi Emir’de yerine getirmiş.

Erol Demiröz

Usta oyuncu 1961’de Halkevleri Genel Merkezi’nde tiyatro çalışmalarına başlamış. 1968 senesinde de AST de yönetim ve oyuncu kadrosunda yer alarak yüzlerce oyunda rol almış ve onlarca oyunu sahne ile buluşturmuş. Ayrıca bir çok sinema filminde ve dizide de yer almıştır.

Sanat hayatını İstanbul’da sürdürmeye devam eden Erol Dönmez 1977 senesinde “ Ulvi Uraz En İyi Yönetmen Ödülü”nün sahibi olmuştur.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku