Üstün Yetenekli Çocuklar İçin Evde Eğlenceli 5 Etkinlik

0 652

Üstün Yetenekli Çocuklar İçin Evde Eğlenceli 5 Etkinlik

Zihinleri yaratıcı fikirlerle ve zorlu görevleri tamamlama motivasyonuyla doludur, ancak bazen yetenekli çocuklar yapacak bir şeyleri olmadığında sıkılabilir ve uzaklaşabilirler. Üstün yeteneklilik söz konusu olduğunda, oyunun adı, meşgul zihinleri ilgilenirken öğrenmeye yönelik doğal meraklarını artıracak yaratıcı, teşvik edici ve zorlu aktiviteler seçmektir.

Yetenekli zihinleri harekete geçirmek için mükemmel, ilgi çekici ev içi aktiviteler arıyorsanız, yaratıcı çocukları meşgul etmek ve öğrenmeye devam etmek için bazı ilginç fikirleri inceleyelim!

Tangram Bulmacaları

Tangram bulmacaları her öğretmenin sınıfında önemli bir araçtır, ancak evde genç beyinlere meydan okumak için de kullanılabilir! Tangramlar, farklı şekillerden yapılmış bulmacalardır ve bir resim oluşturmak için döndürülür ve düzenlenir.

Buluş Kutusu Oluşturun

Üstün yetenekli çocuklar, yaratıcılık için geniş kapasitelerini kullanmalarına izin veren etkinliklerde başarılı olurlar! Çocuğunuzun, zihninin hayal edebileceği her şeye dönüştürülebilecek eğlenceli malzemelerle dolu bir kutu olan bir “icat kutusu” yaratmasına yardım edin!

Strateji Masa Oyunları

Masa oyunları eşit şekilde yaratılmaz. Bazı oyunlar aile katılımı için harikadır, ancak eleştirel düşünmeye izin vermek için fazla bir şey yapmayın. Ancak bazı oyunlar hem genç hem de yaşlı zihinlere meydan okur! İşte en iyi bilinen strateji masa oyunlarından bazıları:

Quirkle, oyuncuları şekilleri ve renkleri gözlemleyerek ve oyun parçalarını bir desende düzenlemekle görevlendiren bir oyundur.

Blokus, oyunculara oyun taşlarını tahtaya yerleştirme kuralları verirken, oyuncular bu kuralları takip ederken bloklarını nasıl yerleştirebileceklerini stratejiler.

Sıra ayrıca, oyuncuların oyun tahtasındaki kazanan dizileri tamamlamak için strateji kullanmasını gerektirir. Yukarıda bahsedilen tüm oyunlar, oyuncunun oynamak için mantıksal akıl yürütme ve yaratıcı beceriler kullanmasını gerektirir, bu da bu oyunları zorlu yetenekli beyinler için en iyi seçimler haline getirir!

Pencere Bölmesi Sudoku

Üstün yetenekli çocuklar bulmacaları severler, öyleyse neden erken öğrenicinizi dünyanın dört bir yanındaki insanlar tarafından sevilen bulmacalarla tanıştırmayasınız? Basit bir çevrimiçi arama, size 4-8 yaş arası çocuklar için en iyi Sudoku bulmacalarını verecektir! Ama burada durmayalım; eğlenceli ve interaktif bir şekilde oynayarak çocuğunuzun ilk Sudoku oyununu daha da heyecanlı hale getirelim! Bir paket yıkanabilir pencere kalemi alın ve çocuğunuzun Sudoku bulmacasını evinizdeki büyük bir pencereye çizin!

Bu şekilde çocuğunuz bulmacayı hafta boyunca tamamlayabilir ve günlerce ona meydan okuyabilir! Tamamlandığında, yıkayın ve yenisine başlayın. Her hafta yeni bir bulmacayı tamamlayarak tüm aileyi eğlenceye dahil edin.

Stop Motion Videosu Oluşturun

Teknolojiyi seven ve kendi yapmak isteyen çocuklar için harika, yetenekli çocuğunuzun bir animasyon videosu oluşturması konusunda yardım edebilirsiniz.

Sizin ve çocuğunuzun videoyu çekmeyi planladığınız bir stop motion animasyon stüdyosu alanı oluşturun. Çocuğunuza bir senaryo oluşturması için meydan okuyun. Filmde başrol oynamak için en sevdikleri nesneleri, bebekleri veya oyuncakları bulun.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.