Vakıfbank Süper Cazip Bayram Kredisine Devam Edecek

Vakıfbank Süper Cazip Bayram Kredisine Devam Edecek

0

Vakıfbank Süper Cazip Bayram Kredisine Devam Edecek

Vakıfbank Kurban bayramıyla birlikte oldukça cazip kredi kampanyası sundu. Bayram bitmesiyle birlikte ihtiyaç sahipleri acaba bu kredi kampanyası devam edilecek mi şeklinde sormaya başladılar. Normal şartlar altında uygulanmakta olan faizin çok daha altında faiz uygulamasıyla birlikte Vakıfbank, bayram kredisi ile birçok kişinin ihtiyacını karşılamış oldu. Vakıfbank’ın bayram kredisi, diğer bankaların bayram kredileriyle karşılaştırıldığında çok daha cazip bir kredi olduğu anlaşıldı.

Kredi koşulları neler?

Vakıfbank, vatandaşın tüm ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına 36 aya varan vade seçenekleri birlikte oldukça caiz cazip faiz oranları ile birlikte kredi seçeneklerini karşısına çıkardı. Sabit olarak ödenebilecek taksit seçenekler ile birlikte aynı zamanda Vakıfbank, bayram kredisini farklı bir şekilde esnek ödeme seçeneklerinde vatandaşlara sundu.

Bundan önceki senelerde sadece kamu personeline özel olarak sunulmakta olan bayram kredisini bu seneye özel olarak özel sektör çalışanlarına ve emeklilere de sunuldu. Kredi alım imkanı, internet şubesinden ve bankalardan olabiliyor. Bu seneye mahsus olarak cep telefonlarını kullanmasıyla birlikte, SMS’le Bayram Kredisi kampanyasına dahil olmak mümkün.

Sms’le krediye nasıl başvurulur

Bundan önceki senelerde SMS’le kredi başvurusu çok revaçta değilken, bu sene pandemi sebebiyle oldukça önemli bir pozisyona geldi. Vakıfbank üzerinden, bayram kredisi almak isteyen vatandaşlar cep telefonlarını kullanarak kısa mesaj atarak, kredi alıp alamayacakları öğrenebiliyor.

Kısa mesaj bölümünde arasında bir boşluk bırakmak suretiyle krediyi yazılmasıyla birlikte daha sonrasında bir boşluk bırakarak TC kimlik numarası yazılıp, aylık gelirin belirtmesiyle birlikte 5724 e kısa mesaj gönderdikten sonra ne kadar kredi alabileceği kredi alıp alamayacağı ortaya çıkıyor.

Kredi ödeme seçenekleri

Alışılagelmiş kredi ödeme seçeneklerin dışında birçok kredi ödeme seçeneği, Vakıfbank ile sunuldu. Bunlardan birincisi klasik ödeme şekli yani aylık eşit taksitli ödeme yapılan anlaşma çerçevesinde eşit taksitli bir şekilde istenen vade sayısına kadar ödeme seçeneği mümkün. İkinci bir seçenek olarak artan taksitli ödeme imkanı da bulunuyor. Yani taksitlerin, ilerleyen yıllarda daha fazla olan ödeme imkanı da sunuluyor.

Bir diğer ödeme şekli ise azan taksitli ödemede, yani taksitler her geçen sene bir önceki seneye göre daha az oluyor.
Kredinin kullanılmasıyla birlikte ilk üç ay ödemesiz bir şekilde taksitlere devam etmekte mümkün bu şekilde eşit taksitli bir şekilde de taksitler ödenebilir.

Genelde emeklilerin tercih etmiş olduğu üç ayda bir eşit taksitli bir şekilde ödeme imkanı da gene, Vakıfbank tarafından soruldu. Bu noktada faizi ce vadesi ilgili herhangi bir değişiklik olmuyor, ödemeler 3 ayda bir yapılır.

Son taksitin balon, taksit şeklinde ödeme imkanı da gene, Vakıfbank tarafından sunulur yani küçük taksitlerle, ödemelere başlayıp en son taksiti kalan tutarın tamamını ödeme şeklinde de yapabilirsiniz.
Diğer bir ödeme şekli ise değişken taksitli, yani taksitler, belirli zamanlarda belirli şekilde değişebilir.

Kredinin vadesi ve faizi, ne kadar

Kamu çalışanları, özel sektör çalışanları ve emekliler, bu krediden istifade edebilir. Kredinin vadesi en az 3 Ay şeklinde yapılabilir. Maksimum 36 ay vade seçeneği, vatandaşlara sunuyor. Bunun yanı sıra faiz ise 1.55 olarak tespit edilmiş.

Masraf olarak yüzde 0.5 tespit edilmiş. Bu kredi bir örnek vermek gerekirse, 50000 TL kredi kullanan bir vatandaş, 36 ay eşit taksitli bir şekilde kredi ödemek isterse 1.55 faiz oranıyla 1917 lira 81 kuruştan ödeme yapması gerekmektedir. Ayrıca, 250 TL kredi tahsis ücreti ödemesi gerekir. Bu noktada vereceği yıllık faiz yüzde 25 olarak hesaplanmış.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku