Van’da 43 Doktor İstifa Dilekçesi Verdi

Van'da 43 Doktor İstifa Dilekçesi Verdi

0

Van’da 43 Doktor İstifa Dilekçesi Verdi

Van İl Sağlık Müdürü Profesör Doktor Mahmut Sünnetçioğlu, Sağlık Bakanlığı’nın yapmış olduğu öngörüsüyle salgın döneminde sağlık sektöründeki iş yükünün artması üzerine 2020 Mart ayı içerisinde yeni bir genelge yayınlayarak kamu ve özel sektörde çalışan tüm hekimlerin istifa etmelerini yasakladığını hatırlattı.

Profesör Doktor Sünnetçioğlu, “1 Temmuz’da kalkan yasağın ardından ilimizde 43 hekim bize istifa dilekçesi verdi. Zorlu geçen bu salgın sürecinde tüm sağlık çalışanlarımız canla başla çalıştı, ben hepsine teşekkürlerimi sunuyorum. Bu sıkıntılı süreçte hekimlerimiz bizi hiç yalnız bırakmadı” ifadelerini kullandı.

Kalkan yasağın ardından ise doktorların istifa etmeye başladığını ve özel sektöre geçiş yaptığını dile getiren Sünnetçioğlu, şunları ekledi:

“Hiçbir hekimimiz istifaya kesinlikle zorlanmadı, aksine de kendilerinin devlet hastanelerimizde bu zorlu süreçte sabırlı olmak, vatandaşlarımıza sağlık hizmetinin sekteye uğratmaması adına ricalarımız olmuştur. Normalleşme süreci ile de istifa yasağının kalkmasıyla birlikte birçok ilde olduğu gibi Van’da da hekimlerimiz kendi özgür iradesi ile Sağlık Müdürlüğümüze istifa dilekçelerini verdi.

Tabii ki bizim vatandaşlarımızın sağlık yönünde mağdur olmaması için Sağlık Bakanlığımıza giderek; kadın doğum uzmanı, çocuk doktoru ve de anestezi ve enfeksiyon hastalıkları için uzman hekim talebinde bulundum. En yakın zamanda atamalarını bekliyoruz. Ayrıca da Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Dursun Odabaş Tıp Merkezinde vatandaşlarımızın mağdur olmaması için 6 uzman ve 5 de pratisyen hekim görevlendirdik.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku