Vatandaşlara Kredi Çektirip Dolandıran Çift Lüks Tatiller yaptı! İşte O Fotoğraflar…

Vatandaşlara Kredi Çektirip Dolandıran Çift Lüks Tatiller yaptı! İşte O Fotoğraflar...

0

Vatandaşlara Kredi Çektirip Dolandıran Çift Lüks Tatiller yaptı! İşte O Fotoğraflar…

Adana’da ikamet eden bir vatandaş, internette gördüğü piyasa değeri yaklaşık 7 bin lira olan bir cep telefonunun, internette 3 bin Türk Lirası’na satıldığını gördü. Telefonu satın almak için E.D. ismine açılmış hesapla irtibata geçip, parayı; kendisine iletilen bir banka hesabına gönderdi.

Sonrasında ise cep telefonunu satın alan kişiyi arayan ve kendisini E.D. olarak tanıtan şahıs, ” yayınladığımız İlanda bir sıkıntı olmuş. Cep telefonunun değeri 3 bin 500 Türk Lirası” diyerek bir miktar daha para göndermesini istedi.

Dolandırıldığını Anlamadı

Dolandırıldığını anlamayan şahıs, 3 bin 500 Türk Lirası daha gönderdi ve hesabına E.D.’nin söylediği gibi 3 bin Türk Lirası yattı. Daha sonra ise vatandaşı arayan E.D., “Gördün mü, paranı sana geri gönderdim. Banka bir sıkıntı çıkarıyor, ben parayı çekemiyorum. 10 bin Türk Lirası daha göndermen gerekiyor. Telefonuna bir şifre gelecek, onu da bana gönder.” Dedi.

Bunun üzerine ise mağdur vatandaş, E.D.’nin hesabına 10 bin Türk Lirası daha gönderip, şifreyi de ona söyledi. Aradan geçen zamandan sonra gönderdiği 10 bin TL hesabına yatan lakin satın aldığı cep telefonu kendisine ulaşmayan mağdur vatandaşa, adına yüklü miktarda bir kredi çekildiği mesajı geldi.

Şüphelilerin Mesleği Şaşırttı

Gelen mesajın ardından dolandırıldığını fark eden mağdur, Emniyet Müdürlüğü’ne gidip şahıstan şikayetçi oldu. Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri bir çalışma başlattı. Dolandırıcılık mağduru vatandaşın ifadesi üzerine araştırma yapan siber suçlarla mücadele polisi, şüpheli E.D.’nin Kahramanmaraş’ta bir hastanede hemşire olduğunu ve kendisinin de bu şekilde dolandırıldığını belirledi.

Bunun üzerine ise çalışmasını derinleştiren siber dedektifleri, 24 ilde 34 kişinin bu  yöntemle birlikte dolandırıldığını tespit etti. Şüphelilerin Atilla Cingiz, eşi Habibe Cingiz ile kayınbiraderleri olan Latif Trabzonlu ve Hicret Trabzonlu olduğunu belirledi.

Mahkeme Sonucu Tutuklandılar

 

Emniyette yapılan işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen dolandırıcı çift ve kayınbiraderleri olan Latif Trabzonlu ile Hicret Trabzonlu, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku