Yandex Zen Türkiye’den Gitti mi?

0

Yandex Zen Türkiye’den gitti mi şeklinde soru 30.12.2021 tarihinden bu yana sorulmaktadır. İçerik üreticilerinin ve ayrıca haber takipçilerinin zen uygulamasını açmasıyla birlikte Türkçe içerikleri görememeleri bir anda oldukça büyük bir kaosa sebep oldu. Birçok içerik üreticisi Google üzerinden istediğini alamayınca doğal olarak bu tür uygulamalar üzerinden hit çekmeye çalışıyorlar. Yandex Zen ve benzeri uygulamalara ciddi yatırımlar gerçekleştiriyorlar.

Yandex Zen Türkiye

Yandex Zen Türkiye'den gitti mi

Sadece küçük sitelerin değil büyük haber sitelerinin de içerisinde bulunduğu bir platform olan Yandex Zen Türkiye’den Gitti mi?

Konu ile ilgili gerek içerik üreticileri gerekse haber akışını buradan takip etmekte olan okurlar bu konu ile ilgili net bir açıklama bekliyorlar. Yandex Türkiye hizmetlerini durdurdu mu şeklindeki sorularına yanıt aramaktalar. Konuyla ilgili birçok araştırma yapılsa da şu anada kadar konu ile ilgili net bir açıklama yom fakat kısa bir süreden bu yana Yandex Zen Türkiye kayıtlarını durdurdu şeklinde bir bilgi bulunuyor. Bilgi içerisindeki ayrıntı ise askıya alınma hususu. Yani 29,12.2021 tarihinde başvuru gerçekleştiren bir kişiye Yandex şuan için başvuruları askıya aldıklarını belirtiyor. Askıya almak tabirinden kasıt bir süre sonra yeniden açılacağı.

Yandex Zen Türkiye Hizmetini Askıya Aldı

Yandex Zen Türkiye hizmetini askıya aldı

Yandex Zen Türkiye hizmetini askıya aldı şeklinde platform tarafından açıklama yapılıyor. Bu durum yakın bir zaman içerisinde hizmetin yeniden başlayacağını da gösteriyor. Konu ile ilgili yapılan değerlendirmelerde Zen uygulamasını acaba devlet yetkililerinin mi engellediği de ayrıca merak konusu. Zaman zaman çeşitli yaptırımlar uygulayan devletimiz her hangi bir konuyla ilgili olarak Yandex Zen Türkiye Hizmetini engelledi şeklinde yorumlar yapılmasına da sebep olabiliyor.

Yakın zaman içerisinde Google’dan sonra dünyanın en büyük ikinci haber kaynağı olarak gösterilmekte olan yandex zen Türkiye açıklaması yapması bekleniyor.  Yapılacak açıklamayla birlikte nasıl bir durum içerisinde olduğumuz da net bir şekilde belli olacak. Yüzbinlerce kişinin takip ettiği uygulamanın Türkiye akıbetinin ne olduğunu da böylece anlamış olacağız. Yapılan açıklamaları an ve an takip etmekte olan sitemizi takip ederek gelişmelerden haberdar olabilirsiniz. Konuyla ilgili net bir şekilde bilgi sahibi olabilirsiniz.

 

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku