Yangın Termik Santrale Sıçrarsa Neler Olur? Bekleyen Büyük Tehlike!

Yangın Termik Santrale Sıçrarsa Neler Olur? Bekleyen Büyük Tehlike!

0 50

Yangın Termik Santrale Sıçrarsa Neler Olur? Bekleyen Büyük Tehlike!

Ne yazık ki korkulan şey başa geldi ve Milas Ören’ deki yangın termik santrale kadar ulaştı. Peki, yangın termik santrale ulaşır ve yanarsa neler olur?

Ülkemizde yaşanan orman yangınlarında Milas Ören’ de yandı. Milas Ören’ deki orman yangını Kemerköy termik santraline kadar geldi. Vatandaşların korktuğu şey başlarına geldi. Haftalardır söylenen uyarılara uyulmamasından dolayı orman yangınları termik santrale kadar geldi. Milas Ören’ deki 1 haftadır süren orman yangınlarına yapılan müdahaleler yetersiz olduğu için Kemerköy termik santral’ ine kadar geldi. Jandarma ekipleri anons verirken, bu bölgede bulunan canlılar büyük tehdit altındadır. Sirenler çalarken bölge hızla boşaltılıyor.

Termik santral ne demektir? Termik santraller neden vardır ve ne işe yarar?

Termik santralin ama işletici makinası buhar gücü ile çalışır. Buradaki su ısıtılır, dönüştürülür ve bir elektrik üreticini süren buhar türbinini döndürür.

Termik santral yangına maruz kalırsa ne gibi sonuçlar doğurur?

Uzmanların söylediğine göre termik santrallerde olan yangınlar patlamaya sebep olmaz fakat santral tekrardan kullanılmaya devam edilmez. Termik santral de yangın çıkarsa sürekli elektrik kesinti olur.
Fakat oluşacak gazlar için açık hiçbir yerin bulunmaması gerektiğini söylüyorlar.

Profesör Doktor Mustafa Öztürk, “Termik santralde yangın çıkarsa, termik santral de var olan kömürün düzensiz yansıması sonucunda büyük ölçüde SO2, PM2.5, CO gibi zehirli gazlar salgılanır. “ dedi.

Ülkemizde yaşanan orman yangınlarında Milas Ören’ de yandı. Milas Ören’ deki orman yangını Kemerköy termik santraline kadar geldi. Vatandaşların korktuğu şey başlarına geldi. Haftalardır söylenen uyarılara uyulmamasından dolayı orman yangınları termik santrale kadar geldi.

Milas Ören’ deki 1 haftadır süren orman yangınlarına yapılan müdahaleler yetersiz olduğu için Kemerköy termik santral’ ine kadar geldi. Jandarma ekipleri anons verirken, bu bölgede bulunan canlılar büyük tehdit altındadır. Sirenler çalarken bölge hızla boşaltılıyor.

Termik santralin ama işletici makinası buhar gücü ile çalışır. Uzmanların söylediğine göre termik santrallerde olan yangınlar patlamaya sebep olmaz fakat santral tekrardan kullanılmaya devam edilmez. Termik santral de yangın çıkarsa sürekli elektrik kesinti olur.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.