Yangından Etkilenen Vatandaşların Elektrik Faturalarına Erteleme Geldi

Yangından Etkilenen Vatandaşların Elektrik Faturalarına Erteleme Geldi

0 38

Yangından Etkilenen Vatandaşların Elektrik Faturalarına Erteleme Geldi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Muğla’da ki Yeniköy Termik Santrali’nin devreye alınması ile ilgili çalışmaları dün itibariyle başlattıklarını belirterek, “bu sabah saat 06.30 itibariyle Yeniköy santralimizin ilk ünitesi artık çalışmaya başladı. İnşallah yarın da ikinci üniteyi işletmeye alacağız” ifadelerini kullandı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Muğla’nın Marmaris İlçesinde bulunan AFAD koordinasyon merkezinde yaptığı açıklamalarda, Batı Karadeniz’de oluşan aşırı yağış sonrası sel felaketinden etkilenen vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, elektrik dağıtım şirketlerinin bölgede yerleşik olduğunu ve anında müdahale etmeye başladıklarını belirtti. “Aşırı yağışlardan dolayı bazı obonelerimizin elektriklerinde kesintiler var. Bunların bir kısmı hasar nedeniyle bir kısmı da tedbir amaçlı elektrik kesilmesi nedeniyle oluştu”

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Muğla bölgesinde birkaç yer dışında kontrol altına alınamamış yer kalmadığını belirtti. “Bir hafta önce çökertme civarında başlayan yangınlar sahilde yer alan Kemerköy Termik Santrali sınırına kadar gelmişti. Alınan tedbirlerle hamdolsun az hasarla atlatmış olduk ve nitekim pazartesi sabahı ilk ünitemizi işletmeye almıştık. İkinci ünitenin işletmeye alınma çalışmaları devam ediyor. Öyle tahmin ediyorum önümdeki hafta başında da ikinci üniteyi devreye alırız” şeklinde konuştu.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, yangınların Yeniköy Termik Santrali’ni de tehdit etmeye başladığını belirtti ve şunları ekledi;

“Orada da gerek tesisin çevresinde gerekse tesisin içersinde yanıcı, yıkıcı olabilecek unsurlar temizlendi. Gerekli önlemler alındı”

Muğla’da Elektrik Kesintisi Söz Konusu Değil

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, afetin şiddetini arttırmak için zaman zaman elektrik akışlarının kesintiye uğratabildiğini belirtti. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, “bunların bir kısmı zorunlu nedenlerle bir kısmı da tedbir amaçlı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, yaptığı açıklamada afetten etkilenen vatandaşların elektrik fatura ödemelerinin 3 ay ertelendiğini kaydetti. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, ilgili şehirlerdeki elektrik dağıtım şirketlerine durumu bildiren vatandaşların bu fırsattan yararlanabileceğini belirtti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.