Yangını çıkartan suçlu bulundu. Kim olduğunu öğrenince çok şaşıracaksınız

Yangını çıkartan suçlu bulundu. Kim olduğunu öğrenince çok şaşıracaksınız

0

Yangını çıkartan suçlu bulundu. Kim olduğunu öğrenince çok şaşıracaksınız

Bütün ülkenin gündeminde yer alan yangınlar hala Temmuz ile Yayınları devam ediyor gündemde canlılığını hala koruyan bu yangının isen bir doğal olay mı yoksa herhangi bir sabotaja kurban mı gittiği hala merak konusu yeni gelen açıklamalar ise çok fazla dikkat çekti.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı konu hakkında detaylı şekilde açıklamalar yaptı. Çıkan yangınlar ile alakalı olarak yeni bilgiler de paylaşıldı. Daha önceki süreçlerde de adını çoğu kez suça yazdırmış olan şahsın hala yasal sürecinin de devam ettiği bildirildi. Aynı zamanda şüphelinin de akıl sağlığının yerinde olup olmadığı için gerekli olan bütün incelemeler yapılıyor. Bunun yanı sıra şüpheli olan şahsın terör örgütü ile herhangi bir bağlantısı olup olmadığı da şu anlık belli değil.

Cumhuriyet Başsavcılığı bünyesinde yapılmış olan açıklama doğrultusunda kamu malına zarar verme ve genel güvenliği kasten tehlikeye sokulması suçlarından çıkarılmış olan mahkemede Sulh Ceza hakimliği bünyesinde adli kontrol şartı ile serbest bırakıldığını hatırlatmış oldu.

Bu doğrultuda ise Polatlı Cumhuriyet Başsavcılığı’nın verilmiş olan karara itiraz ettiği açıklamadan itirazı kabul edilmiş olan Sulh Ceza hakimliğinin şüpheli kişinin tekrardan tutuklanması için bir karara varıldığı bildirildi.

Savcılık bünyesinde açıklama geldi

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı bünyesinde vatandaşlarını da çok beklediği yeni açıklamalar yapılmış oldu çıkan yangın ile alakalı olarak başlatılmış olan soruşturma ile alakalı yeni bilgiler elde edildi. 58. Topçu ve füze okulu Komutanlığı alanları içerisinde 28 Temmuz’da da çıkan yangın ile alakalı olarak Polatlı Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülmüş olan soruşturma çerçevesinde şüpheli şahsın yasal sürecin hala devam ettiği bildirilirken aynı zamanda

şunlar kaydedildi;
“Daha önceki zamanlarda da buna benzer eylemlerde yer aldığı anlaşılmış olan şüpheli şahsın akıl sağlığının yerinde olup olmadığının tespit edilmesi için gerekli olan bütün incelemeler yapılmaktadır bunun yanında şüpheli için terör örgütü bağlantısı olduğuna dair de herhangi bir delil şuanlık yoktur. Oluşturulan bu soruşturma ise titizlik içerisinde devam etmektedir”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku