Yangınlarla Alakalı Son Dakika Gelişmeleri Gelmeye Devam Ediyor!

Yangınlarla Alakalı Son Dakika Gelişmeleri Gelmeye Devam Ediyor!

0

Yangınlarla Alakalı Son Dakika Gelişmeleri Gelmeye Devam Ediyor!

Türkiye’nin dört bir yanında meydana gelen olaylar, halkımızı derinden sarmış durumda. Birçok ilimizde kontrol altına alınamayan yangınlar, can ve mal kayıplarına da neden oluyor. Yangınlarda şu ana kadar 3 kişinin hayatını kaybettiği ve 138 kişinin de yaralandığı bildirilmektedir.

Azerbaycan ve Ukrayda’dan da söndürme çalışmalaına yardım geçikmedi. Yangınlar, özellikle Antalya ve Muğla şehirlerimizi vurmuş durumda. İşte ülkemiz genelinde meydana gelen yangınlar hakkında son gelişmeler.

Muğladaki Yangın için Söndürme Çalışmaları Devam Ediyor

Muğla ilimizin Marmaris ilçesinde dün çıkan orman yangınını söndürebilmek için ekipler var güçleriyle çalışmaya başlamış durumdadır. Yangın söndürme ekipleri, yangının feci boyutlarının Hisarönü mahallesine sıçramaması için ciddi çaba sarfediyorlar. Ayrıca Muğla-Datça yolununda önlemler kapsamında trafiğe kapatıldığı bildirildi.

Armutalan Mahallesindeki ormanda çıkan yangın ise rüzgarın etkisiyle daha da yayılarak İçmeler Mahallesi’ne kadar ilerlemiş durumda. Yangını zorlukla konrtrol altına almış ola ekipler, kara üzerinden de gece boyunca çalışmalarını sürdürüyorlar.

Fethiye İlçesinde de Yangın Çıktı

Muğla’nın birçok yerinde meydana gelen yangınlar, Fethiye ilçesine de sıçramış durumda. Özellikle turistler tarafından sıklıkla ziyaret edilmekte olan merkez, bugünlerde zor zamanlardan geçiyor.

Ekipler, hemen Fethiye ilçesine hareket ederek yangın söndürme işlemlerine başladı. Ölüdeniz Mahallesi’nde yer alan Ocakköy konumunda da henüz nedeni belirlenemeyen bir şekilde yangın çıktı. Rüzgarın her yere dağıttığı yangın, ekipler tarafından zorluklarla kontrol altına alınmaya çalışılıyor.

Ülkemizde Çıkan Yangınların %74’ü Kontrol Altına Alındı Ülkemizde çıkan yangınlar için uzman ekipler durmadan çalışmalarına devam ediyorlar. Bakan Pakdemirli’den gelen son açıklamalara göre 28-30 Temmuz arasında çıkan 85 adet orman yangınının 74 tanesi kontrol altına alındı.
Bakan Pakdemirli, ülkemizin birçok yerinde çıkan yangınlar hakkında birçok açıklama yaptı. Bakan’nın Twitter üzerinden yapmış olduğu son açıklamaya, ‘’Orman yangınlarını kahramanları, havadan ve karadan olmak üzere yangınlara müdahale etmeye devam ediyorlar. Her birine sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. 28-30 Temmuz 2021 tarilhleri itibariyle 85 adet yangından 74 tanesini kontrol altına aldık.

Osmaniye Mahallesinde Zarar Çok Büyük
Muğla Marmaris ilçesine bağlı olan Osmaniye mahallesi, yangından en çok etkilenen yerlerden biri oldu. Osmaniye genelinde açıklanan son bilgilere göre 25 ev ve 45 ahıra artık kullanılamıyorken 600 arı kovanı ve 75 küçükbaş hayvan telef oldu. Yangında evi ve arı kovanları kullanılamaz hale gelen Songül Şahin gözyaşları içerisinde muhabirlerimize seslendi.

‘’Afyonkarahisar’da bulunan arı kovanlarımızı kontrol ettiğimiz sırada yangın haberini aldık. Zararımız çok büyük. Suyumuz ve elektriğimiz de kesildi. Yetkilileden yardım istiyoruz.’’ dedi.

İki Bölgede Yer Alan Yangınlar Şu an Kontrol Altında
Tarım ve rman Bakanı Bekir Pakdemirli, Muğla’nın Milas ilçesi ile Muğla’nın Bodrum ilçesinde yer alan yangınların tamamen kontrol altına aldındığını duyurdu. Bakan, ayrıca her iki bölgede de soğutma işlemlerinin devam ettiğini açıkladı.

Adana’da Çıkan Yangından 12 Kişi Kurtarıldı
Adana’nın Salmanlı Mahallesi’nde çıkan yangında bölgede mahsur kalan anne ve kız ile Aladağ ilçesinde çıkan yangında mahsur kalan 10 kişi, AFAD ekipleri tarafından kurtarıldı. Bölgelerde bulunan 20 ev zarar gördü ayrıca binlerce hayvan telef oldu. Fakat 22 ayrı noktada çıkan yangınların 20’sinin tamamen kontrol altına alınması da Adana’daki vatandaşlarımızın yüreğine su serpti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku