Buğra Kavuncu’ya Yapılan Saldırıyı Sedat Peker Bildi!

Buğra Kavuncu'ya Yapılan Saldırıyı Sedat Peker Bildi!

0

Yapılan Saldırıyı Sedat Peker Bildi!

Haber kanalı Halk TV canlı yayınında İpek Özbey’in programına katılan İYİ Parti İstanbul İl Başkanı olan Buğra Kavuncu, yayının ardından saldırıya uğradı. Televizyon yayın binasının önünde yumruklu bir saldırıya uğrayan Buğra Kavuncu, ardından tekrar Halk TV canlı yayınına bağlanarak uğradığı saldırıyı anbe an anlattı.

Buğra Kavuncu, kendisine saldıran şahsı yakalamaya çalıştıklarını ancak şahsın kaçtığını açıkladı. Açıklanmayan bir nedenle korumalarının geri çekildiğini ifade eden Buğra Kavuncu, “Bunlar daha iyi günleriniz lafının bir Ülkenin Cumhurbaşkanı tarafından söylendikten sonra nelere yol açacağı düşünülmeli” ifadelerine yer verdi.

Sedat Peker’in Yaptığı İddia

Buğra Kavuncu’nun uğradığı saldırı bir süredir iktidara yönelik iddiaları ile çokça gündemde olan Sedat Peker’in öne sürdüğü bir konuyu da akıllara getirdi.

Sedat Peker, haziran ayında HDP İzmir İl Başkanlığına yapılan ve bir parti çalışanının da hayatını kaybetmesi ile sonuçlanan silahlı saldırı sonrası sosyal medya çok çarpıcı iddialarda bulunmuştu.

Sedat Peker, HDP İzmir İl Başkanlığı’na yapılan saldırıdan çok daha büyüklerinin de önümüzdeki süreçte çokça yaşanacağını iddia etmişti.

Buğra Kavuncu’ya Yapılan Saldırı Sedat Peker’in İddia Ettiği Sürecin Başlangıcı Mı ?

Buğra Kavuncu’ya yapılan bu saldırının, Sedat Peker’in işaret ettiği sürece giden yolda bir başlangıç olabileceği iddia edildi. Buğra Kavuncu da, saldırı sonrası bu duruma işaret ederek, “Münferit bir hadise olarak değerlendirmekten daha çok bu iklimin nasıl yaratıldığına da bakmak lazım.” ifadelerini kullandı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku