İl Müftüsü Yardım Paralarıyla Kendisine Yeni Kasa Araç Aldı!

İl Müftüsü Yardım Paralarıyla Kendisine Yeni Kasa Araç Aldı!

0

İl Müftüsü Yardım Paralarıyla Kendisine Yeni Kasa Araç Aldı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın almış olduğu tasarruf tedbirleri kararına rağmen kendi şahsına sıfır makam aracı alan Gaziantep İl Müftülüğü yapan Hüseyin Hazırlar, ilçe müftüsüne ise yeni makam odası yaptırıyor. Kendine 456 bin TL’lik bir fiyatla makam aracını satın aldıran Hazırlar’ın, ödemeyi ise camilerde toplanan yardım paralarıyla yaptığı ortaya çıktı.

Gaziantep İl Müftüsü olan Hüseyin Hazırlar, kendi şahsına 456 bin TL’ye sıfır kilometre, model 2021 model makam aracı satın aldırdı. AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla 30 Haziran 2021 tarihinde yayınlanan tasarruf tedbirlerine rağmen kendisine sıfır otomobil alan Hazırlar’ın, zaten 2013 model bir makam aracı bulunuyordu.

Aynı zamanda da Türkiye Diyanet Vakfı  Gaziantep Şube Başkanlığını da yürüten Hüseyin Hazırlar’ın yeni almış olduğu makam otomobilini TDV Gaziantep Şubesi hesabı üzerine satın aldırdığı ortaya çıktı.

İl Müftüsüne Yeni Kasa Araç, İlçe Müftüsüne Makam Odası

Müftü Hazırlar kendisine yeni makam aracı satın alırken bir de Şehitkamil İlçe Müftüsü olan Feyyaz İdin için ise İl Müftülüğü binasında özel olarak makam odası yaptırma kararı aldı. Feyyaz İdin’in ilçe müftülüğü binasında makam odası bulunmasına rağmen müftü Hazırlar’ın il müftülüğü binasına yeni yaptırdığı makam odası için baya yüklü bir miktarda bütçe ayrıldı.

Mevcutta bulunan 2013 kasa, model makam aracının satışını ihalesiz gerçekleştirmiş olan müftü Hazırlar, satın aldırdığı yeni aracın ödemesini ise TDV Gaziantep Şubesi’nin camiler için topladığı yardım parasıyla yaptırdı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku