Yeni bir son dakika haberi bu wuhan dan yeni gelişme var yaşayan herkese yapıldı

Yeni bir son dakika haberi bu wuhan dan yeni gelişme var yaşayan herkese yapıldı

0

Yeni bir son dakika haberi bu wuhan dan yeni gelişme var yaşayan herkese yapıldı

Son dakika gelişmesi ne göre covid-19 salgınının ortaya çıkmış olduğu Çin’in wuhan kentinde yeni bir haber geldi. Xinhua’daki gelişmesine göre çoğalan makamlar sonucunda hükümet yeni bir karara imza attı ve haberin detayları…

Xinhua’daki gelişmesine göre muhan belediye hükümeti genel sekreter yardımcısı li Tao magazine yapmış olduğu açıklamada çoğalan vakaları sebebiyle 11nokta 3.000.000 nüfuslu kentte toplu olarak test uygulamasına karar alındığını belirtti. Li, salı gününden itibaren kent içerisinde yaşayan insanların neredeyse hepsine test yapıldığını açıkladı.

Li 6 yaş ve altı çocuklar için ve aynı zamanda yaz tatili için kentte olmayan üniversite öğrencilerine hala test yapılmadığını söyledi. Bu durum ile alakadar olan yetkili kişiler wuhan da yapılmış olan testler sonucunda 9 yeni vaka ya rastlandığını ve bu vakaların hastaneye yatışının gerçekleştiğini bildirdi.

Covid-19 hastalığına karşı önlemlerin çoğaltan kent yetkililerin 3 Ağustos’ta uzun bir müddetdin ardından görülen vaka sayılarına yerel kaynaklı bakanlar üzerine kent genelinde test yapma kararı alındığını açıkladı. Bütün okulları ve eğitim kurumlarının yüz yüze eğitim faaliyetlerini bir süreliğine erteleme kararı alma ve yerleşkelerinde ki sağlık denetimlerini çoğaltma larına dair talimatı verdi.

Yolcu taşıma araçlarında maske takma ateş ölçme ve sağlık takip kodlarını kontrol etme mecburiyeti ne de dahil olmak üzere koronavirüse karşı önlemler çoğaltıldı. Çin’in ulusal sağlık komisyonu ülke kapsamında son 24 saatte 81’i yerel kaynaklı 96 koronavirüs vakası ortaya çıktığını belirtti.
Ülkede salgının ortaya çıkmasından bu zamana kadar 93701 vakaya rastlanırken koronavirüs sebebiyle 4636 insan hayatını kaybetti. Bu handa 14 Mayıs ve 1 Haziran arası 9 milyon 890 bin TL’si yapıldığı söylendi.

Dünya sağlık örgütü yeni çıkan covid 19 un kökenine ilişkin soruşturmaların 2 aşamasında çini daha çok iş birliği yapmaya davet etti. BBC’nin gündemine göre dese genel direktörü tedros adhanom yapmış olduğu açıklamada Çine daha fazla ulaşım ve şeffaflık çağrısında bulundu. Bu durumda alınmış olan tedbirler kapsamında covid-19 salgınının önüne geçilmesi bekleniyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku