Yerli Motor Müjdesi Geldi! Bu Hamle Dolar Altın Her Şeyden Önemli!

1

Yerli Motor Müjdesi

Yerli Motor Müjdesi ;  Savunma Sanayi’ndeki yerli motor hamlesi ülke gücüne güç katmaya devam ediyor. Yerli ve milli silah çalışmalarında artırmaktadır. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayi Başkanlığı kapsamında motor,  güç aktarma sistemlerinde ihtiyaç duyulan mevcut altyapıların tekrardan değerlendirip, teknolojik gelişmeler takip edilerek yeni bir yol haritasının oluşturulduğu duyuruldu.

Yerli ve milli silah üretimi de son yıllarda adeta ülkemiz çığır atlıyor. Bu kapsamda Gücüne güç katmaya devam ediyor. Türk savunma sanayisinde yerli motorlar üretilerek. Türk Silahlı Kuvvetlerinin gücü artırılırken başarılı bir yol haritası da çizilmektedir. Ülkemizde yapılan özgün hava ve kara çalışmaları ülkemizi yurtdışına olan bağlılıktan kurtaracak. İşte yerli ve milli silahlar ile ilgili son gelişmeler…

Yerli Motor Müjdesi

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayi Başkanlığı kapsamında Güç aktarma, Motor sistemleri konusunda ihtiyaçlar ve mevcut altyapı değerlendirildi ve yeni bir yol haritası oluşturuldu. Başkanlık tarafından yapılan çalışma kapsamında içten yanmalı motorlar, türbinli motorlar ile iki kapsamda çalışılmaya devam ediliyor. İçten yanmalı motorlarda 170 beygir gücünde diğer, Anka motorlarda ise 1500 beygir gücünde birçok tank motoru geliştiriliyor.

İnsansız hava sahaları ve araçları kapsamında Anka, Aksungur için güç sistemi sağlayarak motor geliştirildi. Bununla ilgili faaliyetler de tamamlandı. Motor daha da çok güçlendirilerek farklı hava alanlarında farklı şekillerde kullanılmaya yönelik çalışmaları sürdürülmektedir. Özellikle tekerlekli  araçlarda Pars, Kirpi için üretilmek istenen yerli motor çalışmaları da devam ediyor. Özellikle bu araçlar içerisinde Vuran ve Kirpi’ ye güç verecek motorun ömrünün geliştirilmesi için yapılan test çalışmaları da tamamlandı. Yerli motor müjdesi sonunda geldi.

Yerli motor müjdesi Motorun araca takılarak yapılan testleri kontrol edilmektedir. Yeni nesil hafif zırhlı araçlarla motor transmisyon geliştirme faaliyetleri de devam ederken test faaliyetleri de gerçekleştirildi. Altay tankını güç verecek olan Batı projesi kapsamında motor geliştirme faaliyetleri de tez çalışmasındadır. Motor çalışmaları alanında Turbo jet motorlar motorlarından milli uçak motoruna kadar uzanan geniş bir aralıkta çalışmalar devam ediyor. Özellikle düzeli güç verecek olan motorun geliştirilme çalışmaları tamamlanmış durumda. 1 yıl sonuna kadar tamamen bitirilmesi beklenmektedir. Bazı motorlar içinde etkinliğinin artırılmasına yönelik çalışmalar amaçlanıyor.

1 yorum
  1. süleyman şah diyor

    5.000-10.000 beygir gücünde motor üretilmesi lazım,çünkü gemi yapılacak,uçak yapılacak,türkiye’nin acil ihtiyacı var…

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku