Yerli Silahlar Sahada Ülkemizden Silah Almak İstenen Ülkeler Sıraya Girdi!

0

Yerli Silahlar Sahada

Yerli Silahlar Sahada ; Samsun Yurt Savunma Genel Müdürü Cahit Utku Aral tarafından yapılan açıklamada hafif silah bölümü kapsamında Türkiye’nin ihracatının yüzde yetmiş beşi karşılanıyor ve ABD’ye göre ihraç yapan en büyük 4 firmalardan biri konumunda yer alıyoruz. Üretilen yerli ve milli silahlar ülkemizin bu alanda ihracat payını yüzde yetmiş beşini’ de karşıladığı biliniyor.

Yerli Silahlar Sahada

Savunma sanayisinin önde gelen firmaları arasında yer alan Saha Expo savunma ve havacılık fuarı kapsamında İstanbul’da çalışma başlattı. Özellikle savunma sanayi alanında birçok yerli firmanın katılım sağladığı fuarda yerli silahlar da vitrinlere çıkarıldı. Ülkemizde önde gelen milli ve yerli hafif silah üreticileri kapsamında olan Samsun Yurt Savunma sistemleri kapsamında hafif silah bölümünde üretilen silahlar ülkemizin ihracatının yüzde yetmiş beşini karşılıyor.  Yerli Silahlar Sahada

Bu ihracat kapsamında Amerika’da 4. şirket konumunda bulunuyoruz. Ayrıca yapılan uçak savarlar makineli tüfekler Kuveyt, Nijerya, Nijer, Irak, Azerbaycan, Faso gibi ülkelerde de talep görmektedir. Özellikle bu üretimdeki en temel odak ihracat olduğu vurgulanmaktadır. Ülkemizdeki savunma sanayisinin önümüzdeki dönemlerde daha iyi hale geleceği belirtilirken son 3 senede yapılmış olan ürünlerin yüzde 85’inin ihraç edildiği, son 15-20 yıl da savunma sanayinde büyük bir ilerleme kat edildiği, insansız sistemlerde çok iyi bir noktada yer aldığımız vurgulanıyor.

Ülkeler Sıraya Girdi

Üretilen silahların birçok farklı ülke ihracatı gerçekleştirilirken hafif silah bölümünde ise ülkemiz ihracatın yüzde yetmiş beşini tek bir çatıda karşılıyor. Bu kapsamda Amerika’da 4 büyük firma konumunda yer alıyoruz. Türkiye kapsamında ise en büyük firmalar arasındadır. Özellikle Samsun Yurt Savunma sistemleri bu alanda ülkemizdeki en büyük firmalardan biridir. Yerli Silahlar Sahada işte satın almak isteyen ülkeler!

Son 3 senedir üzerinde çalışma yaptığı ve seri imalata başladığı uçaksavarların makineli tüfeğin Türkiye’den çok talep almasına karşı ihracatı daha da artırdığı bu kapsamda Irak, Nijerya, Nijer, Kuveyt, Faso ,Azerbaycan gibi dış ülkelere de makineli tüfek satışını gerçekleştiriyorlar.

Bu kapsamda ise üretilen ürünlerin yüzde 85’i ihraç edildi. İlerleyen zamanlar için ise ellerinde olan siparişlere bakılarak ihracatın yapıldığı ve ihracatlar yoğun bir şekilde devam edildiğini vurguladılar ve hedeflerinin her zaman ihracat yönünde olduğunun altını çizdiler.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku