Yeşim Salkım’ ın Zor Günü Sizin Hiç Babanız Öldü Mü

Aşı karşıtı olduğunu paylaşımlarıyla sık sık belirten ünlü sanatçı Yeşim Salkım korona virüsü geçiren babasını kaybetti.

0 37

Aşı karşıtı olduğunu paylaşımlarıyla sık sık belirten ünlü sanatçı Yeşim Salkım korona virüsü geçiren babasını kaybetti. Bir süredir hastanede tedavi gören babası için sanatçı sosyal medya hesabından babası için dua istiyordu. Korana virüsüne yakalanmadan önce Salkım’ ın babasının 3 doz aşı olduğu biliniyor.

80 yaşında hayata veda eden ses sanatçısı , müzisyen Dursun Sakım korona virüsüne yenik düştü. Ünlü sanatçı Yeşim Salkım’ ın kızı Gülsüm Salkım dedesiyle çekildiği bir fotoğraf karesini paylaşarak ” canım dedemizi kaybettik” dedi. Yeşim Salkım ise paylaşmış olduğu posta cennette buluşalım babam. ” Sizin hiç babanız öldü mü? notunu düştü.

Babası için dua istemişti

Genelde Twitter hesabından aktif olarak sık sık paylaşımlar yapan Salkım babasının sağlık durumu hakkında bilgilendirmede bulunuyordu. Son zamanlarda babasının ciğerlerinde tutulum olduğunu belirten Salkım babasının iyileşeceği yönde umutluydu. Bu sözlerini benim babam eski topraktır bu hastalığı yenecek biliyorum sözcüklerini sarf etmişti.

Yeşim Salkım kimdir?

1941 doğumlu olan Muğla doğumlu sanatçı orta eğitimini Muğla Milas’ da gerçekleştirmiştir. Bir kızı bulunan Salkım Edirne Öğretmen Lisesi’ nde öğrenim görmüştür. Çocukluk döneminde incir ağacına çıkarak şarkı söyleyen sanatçı sesinin güzelliğini Allah vergisi olarak tanımlıyor.

İlk kez sahneye öğretmen lisesinde çıkan aktör, daha sonraki yıllarda İstanbul’ a giderek burada kadınlar matinesine katılmıştır. ”Gazeteci Çocuk’ u çıkaran sanatçının eserinin bestesi ve sözleri kendisine aittir. Önceki yıllarda sanatçı bir dönem öğretmenlik de yapmıştır. Altın Plak ödülüne sahip olan sanatçı 2001 yılında 38. Antalya Altın Portal Film Festivali’ nde En İyi Kadın Oyuncu olarak ödül almıştır. MGD Altın Objektif Ödülleri alanında da En İyi Pop Müzik Kadın Yıldız seçilmiştir. 2000′ li yıllarda da En İyi Pop Kadın Sanatçısı seçilmiştir. Diskografisine göz attığımızda sanatçının 12 tane albümü bulunduğunu söyleyebiliriz. Sanatçıya ait EP’ ler ve Tekliler 12 tane eseri bulunmaktadır.

Sanatçıya ait olan derleme şarkılar 13 adettir. Ayrıca sanatçı tiyatro ve film alanlarında da çeşitli projelerde yer almıştır. Önceki zamanlara baktığımızda aktör Yaş 15- Hayata Şans Ver- Yılbaşı Özel- Bir Dilek Tut- Kadınlar ve Erkekler adlı programlarda yer almıştır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.