Yetiştirme Yurdunda Büyüyen Genç, Gökhan Gönül’ün Kardeşi Çıktı! 

Yetiştirme Yurdunda Büyüyen Genç, Gökhan Gönül'ün Kardeşi Çıktı! 

0 127

Yetiştirme Yurdunda Büyüyen Genç, Gökhan Gönül’ün Kardeşi Çıktı!

Kocaeli ilinde yaşayan Can Gönül isimli vatandaş, eski Fenerbahçeli futbolcu Gökhan Gönül’ün kardeşi olduğunu iddia etti. Yetiştirme yurduna bırakıldığını ve Gökhan Gönül’ün kardeşi olduğu haberini tesadüf bir şekilde öğrendiğini iddia eden 27 yaşındaki Can Gönül, “Maddi bir isteğim yok, benim ailem olsun istiyorum” ifadelerini kullandı.

2 yaşındayken bırakıldığı yetiştirme yurdunda yetişen 27 yaşındaki Can Gönül, milli futbolcumuz olan Gökhan Gönül’ün kardeşi olduğunu iddia etti. Bunu iş başvurusu için istenilen aile nüfus kayıt örneği belgesinden öğrendiğini söyleyen Can Gönül, “18 yaşına kadar yurtta büyüdüğünü belirtti.

Can Gönül Tarafından Söylenen Sözler;

“Ben 1994 yılı doğumluyum. 2 yaşımdan 18 yaşıma kadar bir yurtta büyüdüm. Koltuk fabrikası olsun ve garsonluk olsun birçok yerde çalıştım. Ama çoğu zaman da genellikle işsiz kaldım. Yurtta kaldığım için de memurluk hakkı tanındı. KPPS’ye girdim, sınav iptal oldu bu yüzden kuraya kaldım.
Orada da memur oldum. Bize iş başvurusu için tüm belgeleri tamamlamamız gerektiğini söylediler. Ben de benden istenilen belgeler için nüfus kayıt örneği çıkarttığımda bir ailemin olduğunu öğrendim. Ünlü futbolcu Gökhan Gönül, Nilüfer, Ahmet, Hakan, ve Volkan isimlerinin ailem olduğu yazıyordu. Ben bunları hayatım boyunca da hiç görmemiştim. Ama hepsinin sağ olduklarını öğrendim. Ondan sonra da iş yerinden bir abime danıştım. Onlar da yardımcı olarak bu durumu öğrendiler”

“Amcam Bana Her Şeyin Doğru Olduğunu Söyledi”

Yaklaşık 4 senedir ailesine ulaşamadığını belirten Gönül, şunları söyledi;
“3 ila 4 yıl oldu. Ondan sonra biz Bursa’ya ailemle konuşmaya gittik. Benim amcam çıktı karşıma. Bana her şeyin doğru olduğunu söyledi ama annem ve babamla hiç görüşemedik. Ama amcam bana her şeyin doğru olduğunu söyledi. Sonra da bana Volkan Gönül’ün telefon numarasını verdi. Onun da iş yerine gittik ama gelmediler.
Bu öyle kaldı. Kimse ile de görüşemedik. Daha sonra da beni arayacaklarını söylediler ama aramadılar. Ben gelmelerini istemiyorum zaten ama annemi ve babamı görmek istiyorum. Benim de bir ailem var. Bu duygu yaşanmaz. Benim hiç ailem olmadığı için onlarla konuşmak istedim. O sevinçle de 3 gün boyunca hiç uyuyamadım”
Uzun yıllar boyu kalmış olduğu yurtta hep ailesinin gelmesini beklediğini kaydeden Can Gönül, “Artık parasal sebeplerden mi bana bakmak mı istemediler bilmiyorum. Ama ben doğduktan sonra kardeşlerimi alıp gitmişler. Beni de bir yurda vermişler.
Ben kendimi tanıdığımda zaten yurttaydım. Yurtta bazen insanların anne ve babaları geldiğinde acaba benim  annem ve babam mı diye bekliyordum. Hep de camdan bakıyordum. Ama maalesef hiç gelip giden olmadı. Benim kesinlikle maddi bir isteğim yok. Benim bir ailem olsun istiyorum. Annem denilince ben ağlıyordum” ifadelerini kullandı.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.