Yılda Bir Kere 1.103 Lira Ödenecek! Başvuru Şartları

0

Yılda Bir Kere 1.103 Lira ; Ülkemizde covid 19 pandemi ve öncesi vatandaşa maddi destek sunuldu. Sosyal yardım alanlarda çalışabilir durumda olanların istihdama katılması çeşitli Destekler devlet tarafından sunulan ‘istihdam yardımı,’ iş bulma ve iş bulma  destekleri arasında yer alıyor. Sosyal yardım alan kişiye bu kapsamda iş görüşmesine gitmesi 40 ve 100 lira arasında yardım sağlanıyor. İşe yerleşmesi 1 yılda 1 defa mahsus olmak üzere bu yıl için tutar 1.103 lira ödeniyor.

Çeşitli destek ödemeleri yapılıyor. Sosyal yardımı alan vatandaşlara, sosyal  iş arayanlara 100 lira, bulanlara 1.103 lira destek ödemesi yapılıyor. Bu durumda üstelik eğitim ve sağlık yardımları da devam ediyor. Sosyal yardımı alan vatandaşlarda desteklerden faydalanmanın merak ediyor.

 • Teşvik ediliyor

Yılda Bir Kere 1.103 Lira

Sosyal yardımı alanlardan çalışabilir durumda olanların istihdama katılması. (asgari geçim indirimsiz tutar) 1/3’ü nakdi yardım veriliyor.

 • 1000 TL PANDEMİ YARDIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sosyal destek başvurular e-Devlet üzerinden yapılıyor. Başvuru yoğunluk nedeniyle hizmete erişimine engeli önlemek için,

 • BAŞVURU SORGULAMA NASIL YAPILIR?

Başvuru süreçleri e-Devlet üzerinden takip edilerek. Değerlendirmeler, kişi bazlı değil, hane bazlı yapılıyor. Formunda belirtilen ilçedeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na değerlendirmeler iletiliyor.

 • 1000 TL YARDIM ÖDEMELERİ NEREDEN YAPILIYOR?

1000 lira pandemi yardım başvurunda IBAN başvuru formuna ekleyen vatandaşların ödemeleri hesaplarına yatırılacak. IBAN bilgisini girmeyenlere de  PTT aracılığıyla ödeme yapılacak.

Yılda Bir Kere 1.103 Lira Başvuru Şartları 

Yılda Bir Kere 1.103 Lira ; Günlük evmiye ile çalışan vatandaşlar düzenli geliri olmayan ve işsiz kalıp gelirinden olan vatandaşlar başvuracak. Her evden bir kişinin başvurması yeterli. Destek hane başına ödenecek.

KİMLER BAŞVURAMAZ?

Düzenli geliri olan işçiler ve kısa çalışma ödeneği alanlar yararlanamayacak. Daha önce 1000 liralık destekten yararlananlar da başvuru yapamayacak. İlk defa destekten yararlananlar başvuru yapabilecek.

BAŞVURUDA NEYE BAKILIYOR?

‘Çalışıyor musunuz? Çalışıyorsanız işyerindeki durumunuz nedir?

( yevmiye, aile şirketi vs.)’, ‘Aylık  geliriniz ne kadar?’, ‘Kiracı mısınız? Kiranız ne kadar?’, ‘Su, elektrik ve doğalgaz fatura geliri kaç lira?’

 • KİMLER BAŞVURACAK?

Düzenli geliri olmayanlar, yevmiye ile çalışan işsizler,

 • KİMLER ALAMAYACAK?

Emekliler, kısa çalışma, Kamu işçileri, memurlar, işsizlik maaşı gibi gelirleri olanlar ve daha önce destekten yararlananlar. Alamayacak.

T.C Kimlik Numaranızın son hanesine göre;

Yılda Bir Kere 1.103 Lira TC kimlik numarasına göre sıralı bir şekilde verilmektedir. 

 • 0-Pazartesi
 • 2-Salı
 • 4-Çarşamba
 • 6-Perşembe
 • 8- Cuma

 

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku