Yüz Yüze Eğitim İle İlgili Son Dakika

0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde Kabine Toplantısına katılım oldu. Toplantıda gündem yerinde kararlardı. Binlerce öğrenci arkadaşlarımızın büyük merakla beklediği soru cevaplandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan yüz yüze eğitim başlayacağı illeri duyurdu.

Yüz Yüze Eğitim

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “ Okullar, tüm Türkiye çapında ki okul öncesi kurumlarında ilkokullarda orta okul son sınıf ve lise son sınıflarda eğitim- Öğretim başlayacaktır.

Riski az ve orta riskli şehirlere ek olarak ortaokullar ve liseler dahil olmak üzere diğer sınıflarda da eğitim- öğretime yüz yüze başlanacağını, yüksek ve çok aşırı risk taşıyan şehirlerimizde ise diğer uygulamaların haricinde sadece lise öğrencilerinin sınavları yüz yüze yapılacaktır” dedi.

 

Yüz Yüze Eğitim Riskli İllerde Son Durum Belli Oldu

Çok yüksek riskli iller: korona virüs vakalarına göre, Adıyaman, Osmaniye, Rize, Trabzon, Gümüşhane, Giresun, Ordu, Tokat, Amasya, Samsun, Sinop, Aksaray, Konya, Burdur, Sakarya, Balıkesir ve Edirne aşırı riskli (kırmızı) grupta yer aldı. Yüz yüze eğitim bu illerde şuan için başlamayacak

Yüksek Riskli iller: Ardahan, Artvin, Kilis, Kayseri, Kırıkkale, Niğde, Mersin, Karaman, Zonguldak, Bolu, Düzce, Bilecik, Kütahya, Antalya, Muğla, Çanakkale, Yalova, Kocaeli, Tekirdağ, Kırklareli, İzmir ve İstanbul korona virüs vakaları bakımından yüksek riskli şehirler (turuncu) arasında yer aldı.

Orta Riskli iller: Kars, Erzurum, Bayburt, Elazığ, Tunceli, Erzincan, Malatya, Hatay, Gaziantep, Adana, Kahramanmaraş, Sivas, Nevşehir, Kırşehir, Yozgat Çorum, Bartın, Karabük, Kastamonu, Çankırı, Eskişehir, Afyonkarahisar, Isparta, Denizli, Aydın, Manisa, Bursa ve Ankara, korona virüs vakaları bakımından orta riskli şehirler (sarı) arasında yer aldı. Yüz yüze eğitim bu illerde başlayacak.

Düşük riskli iller: Ağrı, Van, Hakkâri, Şırnak, Siirt, Mardin, Batman, Bitlis, Muş, Bingöl, Diyarbakır, Şanlıurfa ve Uşak korona virüs bakımından düşük riskli (mavi) şehirlerarasında yer aldı. Yüz yüze eğitim bu illerde başlayacak.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku