Z Kuşağına Büyük Müjde! 200 Bin TL Devlet Desteği Veriliyor! Devlet Kolları Sıvadı!

Z Kuşağına Büyük Müjde!

0

Z Kuşağına Büyük Müjde

Z Kuşağına Büyük Müjde ; Öncelikle dünyamızın ve ülkemizin iklim değişikliği ile yapmış olduğu mücadele kapsamında ülkemiz ekonomisi ve yeşil dönüşümüne katkı sağlamak amacıyla yeşil büyüme çağrısında bulunuldu. TÜBİTAK tarafından bireysel genç girişimci programı kapsamında teknolojik ARGE ve inovasyon içeren projeler desteklenmektedir. Bu noktada desteklenen kişilere geri ödemesiz hibe imkanı sunuluyor. Birçok genç girişimci tarafından bu durum takip edilmektedir.

Z Kuşağına Büyük Müjde

TÜBİTAK’ın düzenlemiş olduğu 100.000 geri ödemesiz hibe imkanı dikkat çekmeye devam ederken, Türkiye Odalar Ve Borsalar Birliği Teknoloji Transfer Ofisinin 2015 yılından bu yana kadar uygulamış olduğu programlar kapsamında yaklaşık olarak 20 ilde 800 kişi girişimcilik eğitimini tamamlayarak 450 girişimci ise mentörlük desteğinden yararlanarak, 71 ekip İş fikrini hayata geçirmiş durumda. Bunların hayata geçirilmesi için 11,3 milyon geri ödemesiz hibe desteği sunulduğu bilinmektedir. Türkiye Odalar Ve Borsalar Birliği, Hacettepe Üniversitesi, Karatay Üniversitesi işbirliği ile yeşil büyüme çağrısı kapsamında girişimcilik eğitimini alıp projesini sunanlara 200 bin TL’ye kadar geri ödemesiz hibe desteği çağrısı yapıldı. Z Kuşağına Büyük Müjde sonunda istenen oldu

Müjde Verildi

Ayrıca bu proje kapsamında sağlanacak olan teknoloji tabanlı girişimcilikler içinde girişimcilik eğitimi verilmektedir. Bu kapsamda iş planı oluşturma, proje eğitimleri sağlama ücretsiz olarak sunulmaktadır. Projede sunabileceğiniz tematik alanlar ise iklim değişikliği çevre ve biyoçeşitlilik, Karbon salınımı, sera gazı emisyonlarının düzenlenmesi gibi amaçlara katkı sunacak çalışmalar, temiz ve döngüsel ekonomi  erişilebilir güvenli enerji arzı, yeşil ve sürdürülebilir bir tarım, tarladan sofraya sürdürülebilir tarım ve sürdürülebilir akıllı ulaşım konuları yer almaktadır. Z Kuşağına Büyük Müjde işte büyük müjde!

Projenin başvuru koşulları ise herhangi bir lisans, ön lisans, yüksek lisans veya doktora bölümünde kayıtlı olan öğrenciler veya mezun olan öğrenciler daha önce Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı kapsamında sermayeyi destekleme yardımından yararlanmamış kişiler ve ön başvuru tarihi itibarıyla işletmenin ortaklık yapısında resmi olarak kaydı bulunan kişiler başvuru yapabilmektedir.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku