Ziraat Dijital Kredisi Nasıl Alınır?

Ziraat Dijital Kredisi

0 36

Ziraat dijital kredisi şubeye gitmeden kredi kullanmanın en kolay yoludur. Sizlerde Ziraat Bankası’ndan maaşınızı alıyorsanız yani emekli veya çalışan müşterisi iseniz ihtiyaçlarınızda kullanmak için finanse edebileceğiniz dijital Kredi ürününe başvuru yapabilirsiniz.

Ziraat Dijital Kredisi

Ziraat Bankası internet şubesi veya Ziraat Bankası mobil uygulaması üzerinden şubeye gitmeden anında Ziraat Bankası dijital kredi başvurusu yapabilirsiniz. Ziraat dijital kredisi özellikleri öncelikle İnternet veya Ziraat mobil uygulaması üzerinden başvuru yapabilirsiniz. Kredi 50.000 TL’ye kadar verilmekte olup 36 aya kadar vade fırsatı sunulmaktadır.

Ayrıca 50.000 TL’nin üzerindeki dijital Kredi başvurularına 24 ay vade imkanı sunulmaktadır. Ziraat Bankası tarafından olumlu değerlendirilen krediler İnternet Şube veya Ziraat Mobile hesabına aktarılır. Ziraat Bankasından bireysel kredi kullanan müşterilerin hayat sigortası ürünü zorunlu olarak sunulmaktadır. Ziraat Bankası Hayat Sigorta ürününü Türkiye Hayat Emeklilik tarafından sunmakta olup Ziraat Bankası şubeleri aynı zamanda Türkiye Hayat ve Emeklilik AŞ’nin de acentesidir.

Ziraat Bankası Online Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası tarafından sunulan dijital kredi fırsatı ile Ziraat dijital kredi şubelere uğramadan online olarak başvuru yapmanız artık mümkündür. Ayrıca bankada kaydı bulunan kişiler kart bilgileri üzerinden;

 • Web sitesinden
 • Ziraat Bankası mobil uygulamasından
 • Ziraat Bankası internet bankacılığından online olarak dijital kanallar yoluyla başvurularını gerçekleştirebilir.

Ayrıca Ziraat Bankası’nın sunmuş olduğu hizmetler kapsamında tüm bankacılık işlemleri artık online gerçekleştirilebilir. Ziraat Bankası’nın online kredi başvurusu sayfasına gelerek başvurular ekranında yer alan hemen başvur seçeneğine tıklamanız gerekmektedir. İlk adımda sizden;

 • C. kimlik numaranız
 • Bankada kayıtlı iletişim numaranız
 • Doğrulama kodunu girmeniz gerekmektedir.

İkinci adımda ise bu bilgileri giriş yaptıktan sonra;

 • Kayıtlı iletişim numaranıza gelen onay şifresini göndererek
 • Ekranda yer alan şifrenin gönderilmesinin sağlarsınız.

Üçüncü adımda;

 • Banka kart bilgilerinizin son 6 hanesi
 • Şifrenizin girilmesi istenmektedir
 • Son olarak bu bilgileri de girdikten sonra başvurunuz tamamlanmış olur.

Gerekli kontroller banka tarafından sağlanır ve cep telefonunuza gönderilecek olan internet ve mobil bankacılık şifresi ile giriş yaparak bankacılık hizmetlerine dijital kanallar üzerinden rahatça erişim sağlarsınız.

Ziraat Bankası Dijital Kredisi

Ziraat Bankası tarafından sunulan, Ziraat dijital kredisi için öncelikle Ziraat Bankası’ndan emekli maaşınızı alıyor olmanız ya da Ziraat Bankası’nın maaş müşterisi olmanız gerekmektedir ya da Ziraat Bankası’nın müşterisi olmanız yeterli olacaktır. Ziraat Bankası dijital kredi başvurusu ile müşterilerine şubelere bile uğratmadan dijital yollar üzerinden anında kredi başvurusu yapmalarını sağlar.

Bu kapsamda kişiler mobil uygulamalarından resmi internet sayfasından internet bankacılığı üzerinden anında dijital kredi başvurusunda bulunur. Ziraat Bankası tarafından sunulan Ziraat dijital kredi de kişiler şubeye gitmeden kredi kullanma fırsatını elde ederler. Özellikle dijital bankacılığın gelişmesi ile birlikte şubelere gitmeden kredi başvurusu yapmanız artık mümkün hale geldi.

Bu yöntem ile doğrudan mevduat hesaplarınıza krediler aktarılmaktadır. Bankacılık kanalında verilen hizmetlerin her geçen gün daha da artması tüketiciler için önemli fırsatlar sunmaktadır. Özellikle dijital bankacılık kanalındaki gelişme ve teknoloji alanındaki gelişmelerle kişiler şube ile uğramadan telefonlarından, bilgisayarlarında, tabletlerinden anında kredi başvurusu yapabiliyorlar. Burada kullandıkları kaynak internet bankacılığı, mobil bankacılık gibi yöntemlerdir. Krediler direkt kişilerin mevduat hesaplarına aktarılmaktadır. Bu yöntem ile kişilerin bankaya bile gitmesine gerek kalmamaktadır.

Ziraat Bankası Destek Kredisi Başvurusu

Ziraat Bankası tarafından sunulan pek çok kredi desteği imkanı bulunmaktadır. Öncelikle Ziraat Bankası tarafından genel ihtiyaç kredileri, Taşıt kredileri, Konut kredileri sunulur.

Ziraat Bankası çalışan maaş müşterilerine yönelik çalışanın artısı kredi paketi, emekli müşterilerine yönelik emeklinin artı kredisi paketi, tüketici ürün paketlerini müşterilerine sunmaktadır. Bu kapsamda desteklemek amacıyla tüketici kredisi, tüketici avans kredisi, eğitim kredisi, bireysel temel ihtiyaç destek kredisi, taşıt kredisi ve konut kredisi sunmaktadır. Bu krediler kapsamında tüm bireysel ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz kredi seçenekleri sunulurken kredilerin tutarına göre değişmekle birlikte 36 aya kadar vade imkanı sunmaktadır.

Destek kredileriniz için hemen başvuru yapabilir ve paranıza uygun faiz oranları ve dilediğiniz şekilde ödeme yöntemi ile kredinizi anında kullanabilirsiniz. Ayrıca artık Ziraat Bankası’nın kredilerinde şubeye bile uğramadan dilediğiniz zaman internet bankacılığı, mobil uygulama üzerinden başvuru yaparak anında kredinizin hesabınıza aktarılmasını sağlayabilirsiniz. Ziraat Bankası kredileri için dilediğiniz gibi ödeme seçeneği sunarken 50.000 TL’ye kadar olan krediler için 36 ay vade imkanı sunulur.

50000 TL’nin üzerindeki krediler için ise 24 aya kadar vade fırsatı sunuyor. Ayrıca kredileriniz için şahsi veya maddi teminat da talep edebilmektedir. Dijital kredi hesaplama Ziraat Bankası dijital kredisi ile oturduğumuz yerden anında kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Bu kredileri hesaplama da öncelikle Ziraat Bankası’nın kendi sayfası üzerinde bulunan tüketici kredisi hesaplama, konut kredisi hesaplama, araç kredisi hesaplama özelliğini kullanarak kredi hesaplatıp ödeyeceğiniz tutarlar vade oranlarına bakabileceğiniz gibi krediniz onaylandığı zaman tarafınıza krediniz ile ilgili hesaplama bilgileri gönderilecektir.

Öncelikle online olarak kredi hesaplamak istiyorsanız burada talep ettiğiniz kredinin türünü seçerek ve çekmek istediğiniz kredinin tutarını belirtip vade süresi belirterek hem kredi faiz oranını hem de ödeme planınızı oluşturup genel bir taslak halinde kontrol edebilirsiniz. Ziraat Bankası’ndan 49 bin TL kredi için 36 ay vadede destek kredisi aldığınız durumda aylık taksit tutarınız 1894 TL faiz oranı yüzde 1.59 kredinin size yıllık maliyet oranı ise yüzde 25.94 olacaktır.

Bankaya Gitmeden Hesaba Kredi Almak

Ziraat dijital kredisi ile şubelere uğramadan kredi başvurusunda bulunabilir ve kredinizin anında hesabınıza yatmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca bankaya gitmeden kredi başvurusunda bulunmanın da birçok yöntemi vardır. Bu yöntemler bankacılık yöntemlerinden daha kolay ve daha hızlı gerçekleşir ve bu yöntemler bankalar için hizmet maliyet yeni müşteri kazanma konusunda da önemli fırsatlar sunmaktadır. Bankaya gitmeden kredi başvurusunda bulunmak için kullanacağınız yöntemler;

 • İnternet bankacılığı
 • Cep bankacılık
 • Telefon bankacılığı
 • SMS
 • ATM’ler üzerinden anında kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Bankaya uğramadan kredi başvurusunda bulunmak istiyorsanız bankanın resmi internet sayfasına giriş yapıp ilgili alan üzerinden işlemlerinizi sağlayabiliyorken bankanın mobil uygulaması üzerinden de hızlı bir şekilde kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı bir şekilde kredi tutarını hesabınıza geçirebilir şubelere uğramadan anında kredi ürünü ile de tamamen hızlı bir şekilde ön onay sonrasında belgeyi ibrazınız bulunmadan alabiliyorsunuz.

Ziraat Bankası Onaylanan Krediyi Hesaba Aktarmak

Ziraat Bankası’ndan kredi onaylandığı zaman kredinizi nasıl çekebilirsiniz. Kediniz onaylandı ise ve krediyi nasıl çekmeyi düşünüyorsunuz? Öncelikle kredi için Ziraat dijital kredisi ile başvuru yaptıysanız,  banka müşterisi olmanız halinde internet bankacılığı ya da mobil bankacılık uygulaması üzerinden paranızı hesabınıza aktararak işleminizi sağlayabilirsiniz.

Bu yöntemle Ziraat dijital kredisi işlem sağlayabilmek için öncelikle başvurular, başvuru takip ürün başvuru adımlarını izledikten sonra kredinizi onaylayarak paranızın hesabınıza geçmesini sağlayabilirsiniz.  Müşterisi değilseniz onaylanan Kredinizi Ziraat Bankası ATM’leri üzerinden anında çekebilirsiniz. ATM üzerinden kartsız işlemler, diğer işlemler, kredi ödemesi, T.C. kimlik numaranız, cep telefonunuza gönderilen şifreyi tuşladıktan sonra paranızı çekebilirsiniz.

 

Ziraat Dijital Kredi Ne Zaman Sonuçlanır?

Ziraat dijital kredisi kapsamında kredi başvurusu yaptıysanız kredi türüne göre farklı günlerde sonuçlanmaktadır.

Ziraat dijital kredisi başvurduğunuz kredi kapsamında;

– İhtiyaç krediniz en hızlı 5 dakika ortalama 1 iş günü en yavaş ise 2-3 gününde sonuçlanmaktadır.

– Konut kredisi için en hızlı 3 iş günü ortalama 5 iş günü en yavaş ise 10 iş gününde sonuçlanmaktadır.

– Taşıt kredisi kapsamında en hızlı bir saat ortalama 2 iş günü en yavaş da 3 iş gününde sonuçlanmaktadır.

Bunlar bankanın genel olarak oluşturmuş olduğu kredi sonuçlandırma süreleridir. Bazen başvurulan dijital kredinin türüne göre de değişiklik gösterebilmek tedbir. Bankalar tarafından sunulan en hızlı kredi başlığı Ziraat dijital kredisi kapsamı ile belirlenen sürüler içinde de krediler hesaplana bilmektedir. Kredi sonucunuzun açıklanması kapsamında bankanın maaş müşterisi olmanız, aktif çalışma durumunuz gibi konular baz alındığı için buna göre değişiklik gösterebilmek tedbir.

 

Ziraat Bankası Dijital Kredisi Hemen Hesaba Geçer Mi?

 

Öncelikle Ziraat dijital kredisi başvuru koşullarını taşımanız durumunda dijital yollar üzerinden kredi başvurusunda bulun duysanız yukarıda belirttiğimiz süreler içerisinde krediniz onaylanmaktadır. Aynı zamanda kredinizi SMS yoluyla internet bankacılığı, mobil uygulama, cep bankacılığı üzerinden yaptıysanız aynı gün veya en geç ertesi gün krediniz kullanıma açılacaktır. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu bankaların kredi risk politikaları kapsamında risk kriterine göre hafta içi veya hafta sonu kredi olarak tanımlanmış olan hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Bu durum sizin risk durumunuza ve kredi puanınıza göre değişiklik göstermektedir. Ziraat Bankası tarafından verilen anında kredi kapsamında kredi süreci ile ilgili tüm detayları sizlerle paylaştık.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.